Reklama

Konkurs na dyrektora muzeum. Dotychczasowy nie wystartuje

Opublikowano:
Autor:

Konkurs na dyrektora muzeum. Dotychczasowy nie wystartuje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Z końcem stycznia upływa kadencja dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej. Burmistrz Grzegorz Kubik ogłosił konkurs na szefa placówki. Dotychczasowy - Jacek Jarczewski powiedział portalowi rawicz24.pl, że nie zamierza startować.

 

Dyrektor muzeum nie dostał propozycji przedłużenia dotychczasowej umowy.

Z końcem stycznia upływa kadencja obecnego dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej. W związku z tym, podobnie jak w przypadku poprzednich stanowisk kierowniczych, organizujemy konkurs. Zarówno obecny dyrektor, jak i zainteresowani kandydaci, mogą wziąć udział w rekrutacji. Liczę na ciekawe koncepcje i metody ich realizacji - zaznacza Grzegorz Kubik.

W rozmowie z portalem Jacek Jarczewski przekazał, że w konkursie nie zamierza startować.

Zakładam z góry, że nie startuję, dlatego że jak się jest dyrektorem przez pięć lat i się pokazuje, co się zrobiło, i ktoś organizuje konkurs to znaczy, że szuka kogoś lepszego, więc sprawa dla mnie jest jasna - zaznacza dyrektor.

Jego zdaniem to, co było możliwe, zostało zrobione. Wśród inicjatyw podejmowanych przez placówkę, którą kieruje, były, m.in. „Noce muzeów”, „Rawickie Mosty Sztuki”, jarmarki czy publikacja wydawnictw. - Muzeum było inicjatorem wielu ważnych wydarzeń, a trzeba zaznaczyć, że od dwóch lat ratusz jest w remoncie. Łatwo nie mieliśmy, a mimo to, prowadziliśmy działalność - podkreśla Jacek Jarczewski i dodaje:

Trzeba było zbudować podstawy, a tą podstawą jest kadra. Udało się zebrać młodą kadrę, która gwarantuje myślenie o przyszłości, ludzi, którzy są związani z placówką. Pozyskaliśmy specjalistów z każdej branży potrzebnej w muzeum. Poza tym, udało nam się „wyjść do ludzi” i tu trzeba wspomnieć chociażby o „Kramie artystycznym”. On pozwolił powiązać wiele osób z muzeum, a to pozwoliło nam rozszerzyć możliwości i pozyskiwać środki zewnętrzne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE