Reklama

Koronawirus. Pierwsza piątka strażaków z powiatu rawickiego została zaszczepiona

Opublikowano: 28 marca 2021 17:00
Autor: Dawid Bela | Zdjęcie: OSP Jutrosin

foto OSP Jutrosin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus 24 marca rozpoczął się proces szczepienia przedstawicieli służb mundurowych przeciwko COVID-19. Funkcjonariusze policji, straży pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Straży Granicznej oraz Służby Więziennej przyjęli pierwsze dawki szczepionek.

Reklama

Wśród zaszczepionych przeciwko COVID-19 są już także strażacy ochotnicy z OSP Jutrosin, którzy otrzymali pierwszą dawkę.

Druhowie udali się do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Są to pierwsi przedstawiciele środowiska strażackiego naszego powiatu, którzy przyjęli pierwszą dawkę szczepionki. Przypomnijmy, że celem szczepień jest jest ochrona przed tą goźną chorobą oraz uzyskanie odporności stadnej, która ograniczy rozprzestrzenianie się epidemii - informuje mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu. Dopowiada, że szczepienia kolejnych grup strażaków, zarówno zawodowych, jak i druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych, będzie kontynuowane w najbliższym tygodniu.

Czytaj także: Gmina wnioskuje o pieniądze na drogi i nowy wóz strażacki

W ostatnich dwóch tygodniach strażaków ochotników można także spotkać w wielu miejscowościach powiatu rawickiego. Dostarczają do mieszkańców ulotki propagujące wiedzę na temat szczepień przeciwko COVID-19.

Akces wzięcia udziału w przedsięwzięciu wyrazili druhowie z 37 Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących na terenie powiatu rawickiego. Ich zadaniem jest kolportaż do mieszkańców miast i wiosek ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19. Na każdej ulotce znajduje się numer telefonu do gminnego koordynatora ds. szczepień - podkreśla wicekomendant.

Strażacy ochotnicy pomagają także seniorom w tym, by bezpiecznie dostać się do punktu szczepień. Jak przypomina mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, potrzebę skorzystania z transportu należy zgłosić - z odpowiednim wyprzedzenim - gminnemu koordynatorowi d/s szczepień.

Numery kontaktowe to: 
- gmina Bojanowo                 - 666 385 339
- gmina Jutrosin                     - 603 133 451
- gmina Miejska Górka          - 667 110 112
- gmina Pakosław                  - 784 093 994
- gmina Rawicz                      - 518 778 535

Czytaj także: Strażak zawodowy z Rawicza oddelegowany do pracy w szpitalu w Lesznie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 18 dni temu | ocena +0 / -0

    Mieszkaniec

    Pan Krzysztof S. ładnie przedstawia medialnie temat szczepień, ale zastanawiam się czy kierownictwo powiatowej straży łącznie z dowódcami poddadzą się szczepieniom. Może redakcaja Rawicz 24 poda do publicznej wiadomości szczegóły szczepień. Przecież kierownictwo i dowódctwo powinno nieść przykład dla pozostałych!

  • 21 dni temu | ocena +3 / -0

    65432

    Zal pl dla osp jutrosin najgosza jednoska na calym kraju