Reklama

Reklama

Korowód Świętych w szkole w Dubinie. Internauci krytykują

Opublikowano: ndz, 7 lis 2021 17:20
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Korowód Świętych w szkole w Dubinie. Internauci krytykują - Zdjęcie główne

foto adobe stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W szkole podstawowej w Dubinie zorganizowano we wtorek, 2 listopada "Korowód Świętych".

Reklama

W "Korowodzie Świętych" uczestniczyli nauczyciele, ksiądz katecheta i dzieci przebrane za postaci świętych Kościoła Rzymskokatolickiego. 

"Chcieliśmy podkreślić, jak wdzięczni jesteśmy za ich żywot" - napisano na oficjalnym fanpage szkoły.

Na kilka dni przedtem władze szkoły dały wytyczne odnośnie przygotowań:

"Uczniowie klas 1-4, w tym dniu przychodzą przebrani za Świętego, bądź przynoszą atrybut należący, kojarzący się z wybranym przez siebie Świętym. Stroje można zrobić z tego, co macie Państwo dostępne w domu. Dla uczniów klas 5-8, w tym dniu przygotowane, zaszyfrowane zostaną zadania na teranie szkoły. W tym celu przynoszą smartfon" - napisano w komunikacie.

I właśnie zorganizowanie tego wydarzenia - jako szkolnego i w ramach zajęć edukacyjnych - poruszyło internautów, którzy swoją krytykę wyrazili w komentarzach pod postem. 

Takie eventy nie powinny odbywać się w szkołach. Szkoła jest miejscem do nauki. Od modlitw i śpiewów są kościoły. Modlitwy, śpiewy... W czasie godzin lekcyjnych? W świeckiej szkole? Publicznej?

Szkoła nie powinna być miejscem indoktrynacji religijnej

Nie brakuje też wpisów popierających szkolną inicjatywę. 

Gratulacje! Należy pielęgnować naszą tradycję i Świetą Wiarę Katolicką

Pięknie!...Niebo się raduje z tego świadectwa o Bogu

Cudowna inicjatywa! To ważne, żeby pamiętać, jakich mamy wspaniałych świętych

Wydarzenie pochwalił też burmistrz Jutrosina, Romuald Krzyżosiak. Krytyczne komentarze nazwał hejtem, a organizowanie w szkole Korowodu Świętych uznał za piękną inicjatywę edukacyjną. We wpisie podkreślił też zasługi księży katolickich w walkach z zaborcą i w Powstaniu Wielkopolskim.

"...Mogę jedynie pochwalić zaangażowanie i poświęcenie nauczycieli z SP w Dubinie - napisał włodarz.

Szkoła jak dotąd nie odniosła się oficjalnie do wpisów pod swoim postem. W jednym z komentarzy administrator profilu zaznaczył jedynie, że "W klasach I-IV, nie ma uczniów innych wyznań".

Po tym, jak rozgorzała dyskusja przeciwników i zwolenników organizowania wydarzeń religijnych w szkole, (w czwartek, 4 listopada) wysłaliśmy do dyrekcji szereg pytań. Kiedy tylko uzyskamy odpowiedzi, do tematu powrócimy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +8 / -4

  kinga zalogowany

  Burmistrz pojechał po bandzie-co ma wspólnego Powstanie Wielkopolskie z korowodem przebieranców.A jeżeli pani katechetka uczy religii i przysposobienia do zycia w rodzinie to szkoła na pewno nie jest świecka.Zresztą pani kierowniczka jest nagradzana przez włodarza.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   Yances

   Religia nie jest przedmiotem obowiązkowym i nikogo się do tego chyba nie zmusza. Bal Wszystkich Świętych to nasza ludowa tradycją a nie o rząd; lepszy od Halloween.

  • 2 miesiące temu | ocena +2 / -6

   Panek

   Kinga- pewnie popierasz bieganie przebierańcow, z wiaderkiem na cukierki i z wyciętą dynią na głowie. Daj spokój Burmistrzowi, bo jedziesz po bandzie torując my drogę!

   • 2 miesiące temu | ocena +1 / -4

    Panek

    A inne pytanie jest takie, czy Redakcja nie ma o czym już pisać?