Reklama

Krzysztof Skrzypczak powołany na zastępcę komendanta straży

Opublikowano:
Autor:

Krzysztof Skrzypczak powołany na zastępcę komendanta straży - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Rawicz. Mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak awansował na zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu. 

Od września oficer czasowo pełnił obowiązki wicekomendanta. Zostały mu powierzone po tym jak piastujący stanowsko zastępcy st. kpt. Damian Gorwa został powołany do pełnienia służby w komendzie w Kościanie. 

Krzysztof Skrzypczak na stanowisko zastępcy komendanta oficjalnie został powołany 28 października.  

Mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak ma 48 lat. Po ukończeniu w 1992 roku Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu, rozpoczął zawodową służbę w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu na stanowisku dowódcy zastępu. 1 czerwca 1994 r. jako młodszy inspektor, p.o. kierownika sekcji planowania operacyjnego objął sprawy operacyjne, które nieprzerwanie kontynuował do momentu przejęcia obowiązków zastępcy komendanta. Pełni także funkcję oficera prasowego w jednostce. 

Oficer w roku 2007 ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a w roku 2013 w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie - „Studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi”. Dwa lata później uzyskał dyplom ukończenia studiów podyplomowych „Gospodarowanie zasobami dla Kadry Kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE