Reklama

Kto był Dulską, a kto wcielił się w Zbyszko i Hankę?

Opublikowano: 4 września 2021 19:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Moralność pani Dulskiej" zabrzmiała dziś w parku przy bojanowskim amfiteatrze.

Reklama

Narodowe czytanie utworu Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej" odbyło się w plenerze - w parku przy amfiteatrze im. Mieczysława Stoora. Miejska Biblioteka Publiczna przy pomocy Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji nie tylko przygotowała odpowiednią scenerię, ale także słodki poczęstunek na czytających i słuchaczy.

Z trzech aktów sztuki Gabrieli Zapolskiej wybrano kilka scen, a czytanie także podzielono na trzy części i w każdej z nich ktoś inny wcielał się w bohaterów utworu. Niezmienny pozostał jedynie pan domu Felicjan Dulski (Adam Turbański), którego głównym zadaniem było... przysypianie w fotelu i czytanie gazety i to nie byle jakiej. Zupełnie pochłonęło go... "Życie Rawicza".

W pierwszym akcie role odegrały głównie pracownice biblioteki i gminnego centrum. W tytułową panią Dulską wcieliła się dyrektor placówki - Maria Biadalska, a jej niesfornym synem Zbyszko został burmistrz Maciej Dubiel. Służącą Hanką była Zuzanna Idzik.

W drugim można było posłuchać interpretacji w wykonaniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie. Tu dbającą o dobry wizerunek rodziny Dulską była dyrektor placówki Beata Nowak. Kwestie Zbyszko odczytał nauczyciel programowania Marcin Triebs.

Sceny z trzeciego aktu mistrzowsko odczytali mieszkańcy miasta, m.in. Daria Głuszek, Anna Markowska, Tatiana Kasztelan. Tym razem w rolę prowadzącego luźny styl życia Zbyszko wcielił się wiceburmistrz Krzysztof Kurpisz, a w Hankę - Ulka Piotrowska.

Wszystkie występy nagradzano gromkimi brawami.

Wystąpili:

Biblioteka

Dulska: Maria Biadalska Juliasiewiczowa: Aldona Łuczak, Lokatorka: Beata Brodziak, Hesia: Agnieszka Triebs, Mela: Anna Dąbrowska, Zbyszko: Maciej Dubiel, Hanka: Zuzanna Idzik

Szkoła

Dulska: Beata Nowak, Hanka: Lucyna Kotlarczyk-Zioło, Mela: Iwona Janowicz, Juliasiewiczowa: Ewa Bergmann, Zbyszko: Marcin Triebs, Hesia: Ewa Fabich

Miasto:

Dulska: Daria Głuszek, Juliasiewiczowa: Anka Markowska, Hanka: Urszula Piotrowska, Tadrachowa: Tatiana Kasztalan, Zbyszko: Krzysztof Kurpisz, Mela: Agata Krzyżoszczak,  Dulski: Adam Turbański

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 dni temu | ocena +0 / -0

    W.

    Brawo Ula