Reklama

Magiczne spotkanie świąteczne (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu zorganizowało spotkanie świąteczne dla dzieci, które są pod opieką rodzin zastępczych działających w powiecie. Było magicznie.

Mikołajki dla dzieci z rodzin zastępczych

Oprócz poczęstunku przygotowano mnóstwo atrakcji. Ogromne wrażenie na dzieciach, ale także na dorosłych, zrobił BUBBLE SHOW - pokaz baniek mydlanych w wykonaniu Inny Biliaievy, finalistki programu „Mam Talent”.

Nie były to zwykłe mydlane bańki. Można było odnieść wrażenie, że właśnie dzieją się prawdziwe czary. Widzowie podziwali bańkowe triki, iluzje, dymne bańki, ogniowe, gigantyczne, lewitujące, pokaz na podświetlanym stole oraz bańki w UV, a na koniec sami dali się „zamknąć” w dużej, mydlanej bańce.

Z dziećmi bawiły się także postacie z bajek – Tom i Jerry, Donald, Miki i Guffy oraz księżniczka Elsa z „Krainy Lodu”. Głównym punktem było spotkanie ze świętym Mikołajem i jego elfami. Każde dziecko otrzymało upominki, mogło chwilę pogawędzić ze świętym i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

- W powiecie działają obecnie 53 rodziny zastępcze, w których umieszczonych jest około 90 dzieci w różnym wieku. W mikołajkach wzięło udział blisko 70 z nich. Staraliśmy się, by ten czas świąteczny i to wydarzene było dla nich wyjątkowe. Mamy nadzieję, że się podobało - zaznacza Ewa Szczepaniak, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Rawiczu.

Podziękowali za wieloletnią współpracę

Korzystając z obecności rodzin zastępczych, podziękowano za wieloletnią współpracę Bogumile Umławskiej - kierownikowi zespołu ds. rodzinnej pieczy zastępczej, która 29 listopada 2022 roku przeszła na emeryturę. W PCPR pracowała przez 23 lata i zajmowała się właśnie pieczą zastępczą, szkoleniem rodzin, które chciałyby się takiego zadania podjąć. 

Na jej miejsce ogłoszono konkurs. Zgłosił się jeden kandydat - jeden z pracownków placówki.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE