reklama

Mają rower wytwarzający bańki mydlane i tor wyścigowy. Po co?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Mają rower wytwarzający bańki mydlane i tor wyścigowy. Po co? - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościSzkoła Podstawowa w Sierakowie wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną o nowoczesne urządzenia edukacyjne.
reklama

W ramach projektu  „Zakup pomocy dydaktycznych dla Szkoły Podstawowej w Sierakowie” zakupiono innowacyjne urządzenia. Są to: rower stacjonarny-ładowarka z lampką, wiatraczkiem i wytwornicą baniek mydlanych, napędzane siłą mięśni rowerzysty. Dodatkowo szkoła zyskała tor wyścigowy, który dzięki rowerom generującym energię elektryczną umożliwia napędzanie modeli aut.

Urządzenia pozwalają nie tylko na interaktywne doświadczenia związane z wytwarzaniem energii elektrycznej, ale także na badanie wydolności fizycznej i promowanie ekologicznych form transportu

Jak przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza - za realizacją projektu stoją nauczycielki szkoły, Joanna Agaciak-Maćkowiak oraz Justyna Plewa.

- Ich celem było wzbudzenie zainteresowania uczniów naukami przyrodniczymi poprzez innowacyjne eksperymenty oraz promowanie postaw proekologicznych, takich jak korzystanie z rowerów jako zeroemisyjnych środków transportu. Nowe pomoce dydaktyczne pozwalają uczniom: poznawać proces przekształcania energii mechanicznej w elektryczną, badać własną wydolność fizyczną oraz wpływ aktywności na organizm,mierzyć napięcie, natężenie i prędkość jazdy, uczyć się o ekologii oraz korzyściach płynących z transportu rowerowego, uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych opartych na aktywności fizycznej. Dzięki dodatkowym funkcjom, takim jak organizacja konkursów i warsztatów, zakupione urządzenia będą wykorzystywane podczas imprez szkolnych, integrując wiedzę przyrodniczą i ekologiczną z praktycznymi doświadczeniami. Urządzenia stanowią wyjątkową okazję do rozwijania zarówno wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych uczniów - zaznacza CIB.

reklama

Projekt umożliwia takze promowanie zdrowego stylu życia, zrozumienie zasad działania ekologicznych technologii oraz zwiększanie świadomości środowiskowej wśród dzieci i młodzieży. Przedsięwzięcie zostało współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który przeznaczył na ten cel kwotę 43 tys. 500 zł. Gmina Rawicz dołożyła 4 tys. zł.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama