Reklama

Mariusz Trawka powalczy o fotel senatora. Chce dumnie reprezentować lokalną społeczność

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Mariusz Trawka powalczy o fotel senatora. Chce dumnie reprezentować lokalną społeczność - Zdjęcie główne

Mariusz Trawka | foto D. Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do trzech razy sztuka? Czy tym razem Mariusz Trawka wywalczy fotel senatora? Przekonamy się o tym jesienią.

Reklama

W czwartek (13.04.2023) Mariusz Trawka spotkał się z dziennikarzami w Gostyniu, a w piątek - w Rawiczu. Zauważył, że to jego trzecie podejście w wyborach do Senatu. Za pierwszym razem - w 2015 roku - uzyskał 5.645 głosów, a cztery lata później - 13.859. W wyborach w 2019 roku do izby wyższej dostał się Wojciech Ziemniak, reprezentujący Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni. Uzyskał ponad 77 tysięcy głosów. 

Mieszkaniec Miejskiej Górki podczas spotkań z dziennikarzami podkreślał, że jest kandydatem bezpartyjnym. 

- Można mnie określić alternatywą dla obecnego układu senackiego w regionie leszczyńskim - przyznał Mariusz Trawka. - To, co mnie wyróżnia, to na pewno autentyczność, nie stoją za mną takie persony, jak Donald Tusk czy Jarosław Kaczyński. Jestem niezależnym kandydatem, dla którego przynależność partyjna nie ma znaczenia, liczy się przede wszystkim dobro społeczeństwa i jego interesy do załatwienia. Moja działalność społeczno-polityczna zaczęła się dobre dziesięć lat temu, dziesięć lat działania dla lokalnej społeczności, tak buduje się zaufanie społeczeństwa. Ludzi przekonuje się czynami, a nie obietnicami - dopowiada. 

Mariusz Trawka podkreśla, że będzie senatorem z regionu dla regionu. 

- Będzie mnie można spotkać na ulicy w miastach regionu, podejść, porozmawiać, zadzwonić i zgłosić problem który postaram rozwiązać. Chcę dumnie reprezentować lokalną społeczność i jej interesy w Poznaniu i Warszawie. Moje priorytety to zdecydowane wsparcie dla lokalnych społeczności i inicjatyw, stały kontakt z samorządowcami w miastach regionu bez względu na przynależność partyjną oraz staranie się o większe fundusze dla rozwoju komunikacji zbiorowej, kolejowej jak i autobusowej w regionie - przyznaje.

Wśród priorytetów Mariusz Trawka wymienił próbę reaktywacji linii kolejowej Rawicz - Miejska Górka - Kobylin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE