Reklama

Marlena Maląg i Jan Dziedziczak w Rawiczu [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Marlena Maląg i Jan Dziedziczak w Rawiczu [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak i poseł Tomasz Ławniczak z Prawa i Sprawiedliwości odwiedzili dziś Rawicz. Po krótkim briefingu prasowym, w Domu Kultury spotkali się z radnymi powiatowymi i gminnymi ugrupowania oraz mieszkańcami miasta i powiatu. 

Wśród uczestników spotkania byli także lokalni samorządowcy: wicestarosta Jakub Moryson, burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik wraz z zastępcą Pawłem Szybajem, burmistrz Jutrosina Romuald Krzyżosiak oraz wójt gminy Pakosław Piotr Skrzypek. 

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zachęcali do głosowania na Andrzeja Dudę. - Dzisiaj przekonujemy do tego, że za tydzień będziemy wybierać między osobą, która buduje Polskę solidarną, przyjazną rodzinie, opartą na wartościach a między kandydatem Platformy Obywatelskiej, który zapowiedział, że będzie wypalał żelazem to, co PiS zrobił. Myślę, że będzie tak zmieniał zdanie, jak w każdej sprawie, jak np. z wiekiem emerytalnym - stwierdziła minister. Szefowa resortu przypomniała o - jej zdaniem - ważnym programie 500+. - 110 miliardów złotych trafiło do polskich rodzin od 1 kwietnia 2016 roku. Miesiąc w miesiąc, około 6,5 miliona dzieci otrzymuje świadczenie 500+. To jest potężne wsparcie. Dziś, gdy mamy spowolnienie gospodarcze, to świadczenie ma nowy wymiar. Pozwola rodzinom w miarę spokojnie przejść przez ten trudny czas - powiedziała minister Marlena Maląg. - Prawo i Sprawiedliwość w 2015 roku i prezydent Andrzej Duda wprowadzili nową jakość w krajowej polityce. Do władzy doszli ludzie, którzy jak coś obiecali, to potem to było wprowadzane w życie. Czasem te obietnice brzmiały kosmicznie. Program 500+ to program o takiej skali, której w Polsce nie było - stwierdził Jan Dziedziczak. - Jeżeli chcemy, aby nasz kraj rozwijał się sprawiedliwie i kontynuował programy społeczne, głosujmy na tę kandydaturę i stawiajmy krzyżyk, tak jak postawiliśmy pięć lat temu, na Andrzeja Dudę,bo poprzez niego będziemy budować Polskę, nie tylko jako nowoczesny kraj, ale także wspólnotę wszystkich mieszkańców - mówił Tomasz Ławniczak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE