Reklama

Marszałek wręczył "symboliczne" pieniądze (FOTO)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego wręczył dziś (27.07.2022) symboliczne czeki na dofinansowania, jakie miejscowe samorządy otrzymały z dwóch programów "Pięknieje Wielkopolska Wieś" oraz "Deszczówka".

Spotkanie z udziałem Krzysztofa Grabowskiego zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Rawiczu. Podczas wizyty została podpisana umowa z powiatem rawickim na dofinansowanie z tzw. programu "Deszczówka" oraz wręczono czeki w konkursie "Pięknieje Wielkopolska Wieś". W wydarzeniu uczestniczyli nie tylko rawiccy samorządowcy, ale także przedstawiciele sąsiedniej gminy Krobia w powiecie gostyńskim. Obecny był również  Kazimierz Chudy, radny sejmiku województwa wielkopolskiego.

Ponad 1,8 mln złotych na Deszczówkę w Wielkopolsce. Po 100 tys. zł dla powiatu rawickiego i Gminy Krobia

Niedawno ogłoszona została lista zadań, które otrzymają dofinansowanie z budżetu województwa wielkopolskiego w ramach programu „Deszczówka”, którego celem jest retencjonowanie i wykorzystywanie wód opadowych z dachów obiektów użyteczności publicznej w województwie wielkopolskim w celu nawadniania terenów zielonych. Do 18 gmin i 4 powiatów z Wielkopolski na realizację zgłoszonych projektów trafi ponad 1,8 mln zł.

- Trzecia edycja samorządowego programu „Deszczówka” to kolejny krok wykonany przez kilkadziesiąt gmin i powiatów by ograniczyć ucieczkę wody i racjonalnie ją zagospodarować. Rekordowe wsparcie wynoszące niespełna 1,8 mln zł na realizację 22 zadań pokazuje, że wnioskujący wykonują coraz większe instalacje oraz bardziej rozbudowane systemy magazynowania wody w kilku miejscach gminy np. szkołach, obiektach o funkcji kulturowej i sportowej - zaznacza Krzysztof Grabowski.

W powiecie rawickim w tej edycji konkursu dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł otrzymało Starostwo Powiatowe w Rawiczu - na budowę sześciu zbiorników podziemnych retencyjno-przepływowych o pojemności 8 m3 każdy, wraz z instalacją, w celu gromadzenia wody opadowej i wykorzystanie jej do nawadniania terenów  zielonych wokół Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

W powiecie gostyńskim z kolei, taka sama suma ma trafić do gminy Krobia na budowę instalacji kanalizacji deszczowej oraz zbiorników retencyjnych na wody opadowe na terenie Szkoły Podstawowej w Krobi.

Dofinansowanie na upiększenie wiosek

Przy okazji swojej wizyty wicemarszałek Krzysztof Grabowski wręczył także "symboliczne" pieniądze, które otrzymały wioski w ramach konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś". Jak sam zaznaczył, środki te już dawno są na kontach gmin, inwestycje są realizowane, ale czeki przedstawiciele sołectw otrzymali "na pamiątkę".

Jakie projekty uzyskały wsparcie?

  • gmina Pakosław, wieś Osiek "Osiek odnowiony - teren wokół świetlicy polepszony"                 50 tys. zł
  • gmina Rawicz, wieś Izbice "Wieś Izbice się wzbogaca, bo świetlica do niej wraca – etap 2"      20 tys. 364 zł i 22 tys. 070 zł
  • gmina Pakosław, wieś Podborowo "Podborowo - wioska mała placu zabaw by chciała"            32 tys. 500 zł
  • gmina Jutrosin, wieś Szymonki "Zagospodarowanie terenu na miejsce rekreacji i wypoczynku"    29 tys. 727 zł
  • gmina Jutrosin, wieś Płaczkowo "Plenerowe miejsce spotkań i rekreacji"                                    21 tys. zł 
  • gmina Krobia, wieś Bukownica "Bo w Bukownicy integrujemy się bezpiecznie, tradycyjnie i w zgodzie z naturą!" 18  tys. zł
  • gmina Bojanowo, wieś Trzebosz "Wyposażenie miejsca rekreacji"                                                29 tys. 500 zł
  • gmina Bojanowo, wieś Tarchalin "Wyposażenie miejsca rekreacji"                                               31 tys. 052 zł 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE