Reklama

"Medyk na medal". Wyróżniono rawickiego pielęgniarza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

"Medyk na medal". Wyróżniono rawickiego pielęgniarza - Zdjęcie główne

Piotr Chudy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzecznik Praw Pacjenta zorganizował konkurs "Medyk na Medal". Jego celem jest uhonorowanie pracowników medycznych, którzy wyróżniają się empatią, wrażliwością i życzliwością.

Reklama

20 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom.

Jest mi niezmiernie miło spotkać się dziś z państwem i poznać osoby o tak wyjątkowych postawach. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt. Jednocześnie proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje. Nagroda, którą państwo dziś otrzymujecie, nie jest tak naprawdę nagrodą ode mnie, czy Kapituły konkursu. To jest nagroda od pacjentów. To oni wskazali na państwa wyjątkowe, godne naśladowania postawy - podkreślił Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Chmielowiec.

W kategorii „Pielęgniarka/Pielęgniarz na Medal” laureatem został, m.in. Piotr Chudy, pracujący w Zespole Ratownictwa Medycznego, stacjonującym przy Szpitalu Powiatowym w Rawiczu. 

Bardzo serdecznie dziękuję za wyróżnienie - powiedział Piotr Chudy. 

Przyznał, że jest to dla niego moment wzruszający. Podkreślił jednak, że nie tylko pielęgniarki, pielęgniarze, ratownicy medyczni i lekarze, ale cały personel szpitali walczy i boryka z wieloma problemami w czasie pandemii.

Powiem od siebie, że najważniejszą rzeczą w tych trudnych czasach - jest to takie pobożne życzenie - żebyśmy nigdy, my - jako fachowcy, medycy - się nie zmienili, żebyśmy dalej robili swoją pracę, jak ją wykonujemy. Żeby czasy, trudna sytuacja covidowa, nie wpłynęły na standardy, które rozmydlają się niejednokrotnie i to są rzeczy niezależne od nas. (...) Po części, takie wyróżnienie to też kwiatek, który składamy na ręce pedagogów, wychowawców, tych, którzy nas kształtowali zawodowo. To bardzo ważne, by o nich nie zapominać - dodał.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE