Reklama

Mniej dzieci rodzi się w gminie Pakosław

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Mniej dzieci rodzi się w gminie Pakosław - Zdjęcie główne

Urodzenia Pakosław | foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Coroczny raport ewidencji ludności pokazuje, że w minionym roku w gminie Pakosław urodziło się mniej dzieci, ale ogółem liczba mieszkańców nie spadła.

Według statystyk, porównując rok 2020 do 2021, okazuje się, że mieszkańców gminy Pakosław nie ubyło. Wręcz przeciwnie - odnotowano wzrost liczby ludności o… 4 osoby. W 2020 było ich 4,872 osoby, a w 2021 - 4.876 osób. 

Patrząc pod kątem płci, dominują mężczyźni - 2.494, podczas, gdy kobiet jest 2.382. Przewagę tę widać także wśród dzieci, które urodziły się.

W ubiegłym roku na świat przyszło 58 dzieci - 32 chłopców i 26 dziewczynek - poinformował urząd gminy Pakosław.

Jednak ogółem urodziło się mniej dzieci - o 14. 

Nowo przybyłym na świat maluchom najczęściej nadawano imiona - Maja, Iga, Martyna, Aniela i Pola, Stanisław, Grzegorz, Tomasz, Tymoteusz, Franciszek, Jakub, Antoni i Aleksander. 

Analizując dane dotyczące urodzeń w gminie z podziałem na konkretne wsie to najwięcej dzieci przyszło na świat w Pakosławiu (18), Chojnie (9) i Osieku (8). Natomiast Halin, Kubeczki, Ostrobudki i Skrzyptowo nie odnotowały urodzeń. 

Zauważalny jest również spadek zgonów - z 59 osób w 2020 do 40 w 2021 roku. Najwięcej ludzi zmarło w: Chojnie (8), Osieku (8) i Pakosławiu (5). 

Biorąc pod uwagę bilans urodzeń i zgonów z ostatnich 5 lat - to ten rok wypada w środku stawki. Najlepszy pod tym względem był rok 2017, gdzie bilans wynosił +17, a najgorszy 2019, kiedy to bilans wyniósł 0. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy