Reklama

Miejska Górka. Aż dziewięć firm zgłosiło się w przetargu na przebudowę ulicy

Opublikowano:
Autor:

Miejska Górka. Aż dziewięć firm zgłosiło się w przetargu na przebudowę ulicy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Coraz bliżej drugiego etapu przebudowy niespełna 200-metrowego odcinka ul. Hubala w Miejskiej Górce. Wykonaniem inwestycji zainteresowanych było aż 9 firm.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła przedsiębiorstwo z Krotoszyna, a ulica ma być zrobiona do końca maja przyszłego roku. Choć kosztorys opiewał na 1 mln 78 tys. zł, firma Gembiak-Mikstacki z Krotoszyna zaoferowała przebudować drogę za niespełna 618 tys. zł i to z nią gmina ma podpisać umowę.

Zainteresowanie przetargiem na tę inwestycję było duże. O zlecenie, prócz krotoszyńskiego przedsiębiorstwa, starało się aż 8 oferentów - ze Strzelec Wielkich, z Granowca, Grabonogu, Sobiałkowa, Rawicza, Krobi i Miejskiej Górki.

Jak przekazał Piotr Poprawa, naczelnik wydziału inwestycyjnego - zanim wybrano wykonawcę - sześć z przedsiębiorstw zostało wezwanych do złożenia wyjaśnień w kwestii podejrzenia rażąco niskiej ceny. Cztery to uczyniły, dwa - nie.

[Pierwszy odcinek ulicy Hubala przebudowano w 2018 roku]

Firma z Krotoszyna ma przebudować ulicę na odcinku 187 m - od płotu cmentarnego aż po ul. Spacerową. Oprócz asfaltowej jezdni, wykonane zostaną: chodnik, ścieżka pieszo-rowerowa oraz miejsca parkingowe. Powstanie także drugie rondo w gminie - na skrzyżowaniu z ul. Spacerową. Koszt inwestycji w ponad 60% zostanie pokryty z dotacji, jaką gmina Miejska Górka otrzymała z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE