Reklama

Miejska Górka. Druhna pokieruje pracami strażaków ochotników

Opublikowano: ndz, 5 wrz 2021 13:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmiana we władzach Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Prezesa Zdzisława Musioła zastąpiła Marta Zajczewska, która na co dzień pracuje w miejskogóreckim magistracie - na stanowisku inspektora. Zajmuje się kwestiami związanymi z zarządzaniem kryzysowym, a także Ochotniczymi Strażami Pożarnymi.

Reklama

Marta Zajczewska nie ukrywa zaskoczenia nominacją i zaufaniem, jakim obdarzyli ją miejskogóreccy druhowie. Została pierwszą kobietą, która stanęła na czele strażackich władz w gminie.

Nie byłam dotychczas członkiem zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP. Delegaci mi jednak zaufali, za co im serdecznie dziękuję - mówi nowa prezes. 

Rewolucyjnych zmian nie planuje.

Chcemy kontynuować to, co rozpoczął poprzedni zarząd. Nie ma co zmieniać, ponieważ wszystko dobrze funkcjonowało - mówi Marta Zajczewska.

Ubolewa, że pandemia uniemożliwia organizowanie przedsięwzięć na większą skalę - jak choćby zawodów pożarniczych czy imprez, które integrują zarówno środowisko strażackie, jak i mieszkańców.

Chcielibyśmy natomiast przeprowadzić ćwiczenia ratownicze dla jednostek z gminy Miejska Górka, ale nie wiem, czy to się nam uda w tym roku - przyznaje nowa prezes. - Na pewno chcemy organizować zawody sportowe, turnieje plastyczne czy pogadanki w szkole i zachęcać młodzież, by wstępowała do OSP.

Nadmienia, że na pewno na kolejnym zjeździe oddziału miejsko-gminnego, pod obrady zostanie poddana uchwała, by na prezesa honorowego powołać dotychczasowego szefa - Zdzisława Musioła

Druh Zdzisław na to zasługuje na to. Nigdy nie miałam z nim nawet najmniejszej sprzeczki. Zawsze działał dla dobra OSP i wierzę, że nadal będzie służył mi radą - podkreśla Marta Zajczewska. 

Oprócz gratulacji oraz słów uznania za wieloletnią pracę na rzecz pożarnictwa dotychczasowy prezes Zdzisław Musioł został wyróżniony przez burmistrza Karola Skrzypczaka statuetką „Zasłużony dla Gminy Miejska Górka” 

Skład nowego zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP tworzą w Miejskiej Górce:
Prezes: Marta Zajczewska
Wiceprezes: Bernard Cieślak
Wiceprezes: Piotr Hądzlik, 
Komendant: Przemysław Wysocki
Sekretarz: Jakub Kupczyk 
Skarbnik: Waldemar Niedźwiecki
Członkowie: Rafał Plewa, Mateusz Kłakulak, Rafał Jarczyński, Damian Nowakowski, Dawid Jankowiak, Przemysław Wujczak oraz Dominik Sowiński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 15 dni temu | ocena +0 / -0

    Maxi

    Niech się cieszy póki może, bo po wejściu nowej ustawy na całe szczęście te rządy Związku i ich leśne dziadki odejdą do lamusa

  • 18 dni temu | ocena +0 / -0

    Strażak

    Gratulacje dla Druhny i podziękowania dla Pana Zdzisława.