Reklama

Reklama

Wojewoda wręczył strażakom czeki na zakup... połowy samochodu

Opublikowano: czw, 3 cze 2021 07:00
Autor: | Zdjęcie: OSP Chojno

Wojewoda wręczył strażakom czeki na zakup... połowy samochodu - Zdjęcie główne

Od lewej: Bernard Cieślak, nadbryg. D. Matczak i Kazimierz Kląskała | foto OSP Chojno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek do Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach przyjechali prezesi jednostek OSP z Wielkopolski. W trakcie apelu wręczono promesy na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla 32 jednostek.

Reklama

W uroczystości wzięli udział, m.in. druhowie Kazimierz Kląskała z OSP Chojno i Bernard Cieślak z OSP Sobiałkowo.

Z rąk Michała Zielińskiego, wojewody wielkopolskiego, nadbryg. Arkadiusza Przybyły, zastępcy komendanta głównego PSP oraz nadbryg. Dariusza Matczaka, wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP, otrzymali promesy na dofinansowanie zakupu dwóch nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP w Chojnie i OSP w Sobiałkowie - relacjonuje mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu. 

W obu przypadkach wartość aut oszacowano na 800 tys. zł. Połowę tej kwoty stanowić będą środki z budżetu państwa, a resztę - wkład własny.

Druhowie z Chojna mają do dyspozycji 39-letni średni samochód ratowniczo-gaśniczy Star 266. Został on skarosowany na potrzeby pożarnicze w 2004 roku. Ochotnicy z Sobiałkowa dysponują 26-letnim Starem 244 i 6-letnim fordem transitem. 

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka PSP, dzięki dofinansowaniu w 2021 roku do wielkopolskich ochotniczych straży pożarnych trafią 32 nowe samochody ratowniczo-gaśnicze o łącznej wartości ponad 27 milionów złotych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE