Reklama

Rawicz. Miejskie toalety darmowe? Burmistrz rozważa zniesienie opłaty

Opublikowano:
Autor:

Rawicz. Miejskie toalety darmowe? Burmistrz rozważa zniesienie opłaty - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rawicz. Obecnie za skorzystanie z miejskiej toalety trzeba zapłacić złotówkę. Roczny wpływ z opłat do budżetu gminy wyniósł 4 tys. zł, z czego połowa pieniędzy wydawana była na naprawę ciągle wyłamywanych zamków z monetami. Burmistrz rozważa więc zniesienie opłaty.

Pierwsza z dwóch miejskich toalet znajduje się na terenie targowiska, w pobliżu placu zbaw. Zamontowano ją w połowie października 2019 roku, ale czynna jest od grudnia tego roku. Na początku 2020 roku kolejny wc został ustawiony przy ul. Buszy.

Rawickie toalety celem wandali i złodziei

Niestety, miejskie toalety są regularnym celem miejscowych wandali. Nie niszczyli jednak wnętrz, ale uszkadzali zamek w drzwiach, by wydobyć znajdujące się w nim pieniądze. 

Jedna z takich spraw znalazła nawet swój finał w sądzie. Ukarano dwóch mieszkańców, którzy włamali się do obu toalet i ukradli z nich pieniądze. 

Z związku z tym, że spora część wpływu z opłat jest przeznaczana na naprawę drzwi, gmina rozważa zniesienie opłat za korzystanie z publicznych wc. 

Korzystanie z rawickich toalet będzie darmowe?

Burmistrz Grzegorz Kubik skierował do rady miejskiej wniosek w sprawie rezygnacji z pobierania opłat za korzystanie z obu miejskich toalet. Jeśli rada się przychyli, będą bezpłatne.

Wniosek został złożony z kilku powodów. To są kwestie dewastacji zamków w poszukiwaniu pieniędzy, choć wcale nie ma tam dużo środków, a szkody były dużo drożdze. Poza tym, toalety były też przez to wyłączane z użytkowania - wyjaśnia burmistrz.

By nie dochodziło do kolejnych dewastacji, toalety będą objęte miejskim monitoringiem.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE