Reklama

Co z budową dróg na "Ptasim Osiedlu"? Mieszkańcy czekają na realizację programu wyborczego burmistrza

Opublikowano: śr, 1 wrz 2021 04:00
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Co z budową dróg na "Ptasim Osiedlu"? Mieszkańcy czekają na realizację programu wyborczego burmistrza - Zdjęcie główne

Po opadach woda zalewa skrzynkę energetyczną | foto D. Bela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy i kiedy powstaną drogi w Dębnie Polskim na tzw. "Ptasim Osiedlu"? Zastanawiają się mieszkańcy. Jak informują, w ostatnim czasie powstała tylko ul. Jastrzębia, a co z ul. Kruczą, Sowią i Orlą? Czy nie zostały zrealizowane w związku z pandemią?

W programie wyborczym kandydata na burmistrza Grzegorza Kubika - na lata 2019 - 2023 - pojawiła się zapowiedź budowy dróg w wielu zakątkach miasta, jak i gminy. W programie dla okręgu numer 3 czytamy: remont i budowa nowych dróg na terenach wiejskich, m.in. w Dębnie Polskim (Ptasie Osiedle). Jak na razie powstała ul. Jastrzębia, a co z sąsiednimi: Kruczą, Sowią i Orlą?

Są inwestycje zrealizowane z tego programu wyborczego burmistrza, choćby w Sierakowie ul. Sadownicza. O nas nie pamięta nikt, choć mieszkamy tu już od wielu lat - ubolewają mieszkańcy Dębna Polskiego.

Spotkaliśmy się z mieszkańcami Ptasiego Osiedla. Przyznają, że mieszkają tam od kilkudziesięciu lat.

Co jesteśmy na zebraniach wiejskich, burmistrz nas zbywa, choć miał w programie wyborczym całe Osiedle Ptasie do zrobienia - mówi Sławomir Owczarz z Dębna Polskiego, który mieszka tam od 33 lat. - Przygotowaliśmy kilka petycji, ale nie przyniosły one rezultatu. Co miesiąc mamy pisać i chodzić na sesje? - dodaje. Zaznacza, że chciałby razem z innymi mieszkańcami poznać harmonogram budowy dróg w tej części Dębna Polskiego.

Na dodatek, każde intensywniejsze opady deszczu powodują, że mieszkańcy „Ptasiego Osiedla” mają problem z dojazdem do własnych posesji. Woda utrzymuje się na gruntowych odcinkach. Suchą stopą mieszkańcy swoich posesji dotrzeć nie mogą. - Mamy kupować wodery? - pytają retorycznie. Na dodatek, po opadach deszczu, w skrzynce na prąd utrzymuje się woda.

Czy musi tu dojść do tragedii, by ktoś zainteresował się naszym losem? - dodają mieszkańcy.

Co na to przedstawiciele rawickiego magistratu? Poprosiliśmy ich o komentarz.

Temat dróg na osiedlu czasowo został zawieszony z powodu oczekiwania na gazyfikację - przyznał Mateusz Domagała z Centrum Informacji Burmistrza.

Kiedy do gazyfikacji by miało dojść? Na razie, nie wiadomo. Pytania o gazyfikację w Dębnie Polskim wysłaliśmy do Polskiej Spółki Gazownictwa. Czekamy na odpowiedź. Gdy ją otrzymamy, wrócimy do tematu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE