Reklama

Mieszkańcy Sarnowy dopytują o zlikwidowane kursy autobusów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mieszkańcy Sarnowy dopytują o zlikwidowane kursy autobusów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W 2023 roku nie zmieniła się firma, która zajmuje się komunikacją miejską w gminie Rawicz. W rozkładzie jazdy wprowadzono jednak pewne korekty. Jedną z nich jest rezygnacja z dwóch kursów do Sarnowy, które były realizowane późnym popołudniem i wieczorem.

Informacja o zmianach w rozkładzie jazdy rawickiej komunikacji miejskiej pojawiła się pod koniec grudnia minionego roku. Jedna z mieszanek Sarnowy już pierwszego dnia jego obowiązywania, skontaktowała się z redakcją. Chciała wiedzieć, dlaczego zlikwidowano dwa ostatnie kursy do Sarnowy i nie uwzględniono ich w nowym rozkładzie.

- Na jakiej podstawie podjęto taką decyzję? Czy pytano o to mieszkańców? Czy to pierwsza oznaka tego, że komunikacja będzie całkowicie zlikwidowana? - dopytywała zaznaczając, że dla mieszkańców Sarnowy - szczególnie seniorów oraz młodzieży dojeżdżającej do szkoł - autobusy są bardzo ważne.

Jak zapewniło nas Centrum Informacyjne Burmistrza - komunikacja miejska w gminie Rawicz nadal będzie funkcjonowała, podobnie jak w ubiegłych latach. Podaje też powód zmniejszenia liczby kursów do Sarnowy.

- Zrezygnowano z dwóch kursów, które rejestrowały najmniejszą liczbę pasażerów. Takie korekty były konieczne ze względu na znaczący wzrost kosztów utrzymania komunikacji w 2023 roku. To wynik, m.in. wzrostu cen paliw czy kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. W gminie Rawicz nie nastąpiły podwyżki cen biletów, które są na symbolicznym poziomie 1 zł (ulgowy 50 groszy) - wyjaśnia Centrum Informacyjne Burmistrza.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE