Centrum Informacji Burmistrza oficjalnie potwierdziło, że do przedszkola w Szymanowie zgłoszono 18 dzieci do oddziału całodniowego oraz 20 do takiego samego w Dębnie Polskim.
Ogromnie cieszą nas te wyniki. Dyskusja na temat przyszłości przedszkola okazała się przełomowa, co pokazuje, że warto rozmawiać, szukać kompromisowych rozwiązań i nie upierać się przy jednym rozwiązaniu. To również przykład dużej determinacji lokalnej społeczności, za co serdecznie dziękuję. Los przedszkola jest w rękach rodziców i to oni podjęli decyzję o dalszej działalności placówki poprzez liczne zapisy dzieci w formie całodziennej - przekazał wiceburmistrz Paweł Szybaj.
Nadmienił, że w poprzednich latach w Dębnie Polskim na formę całodzienną było niewiele zapisów, a w Szymanowie ta opcja nie była rozważana, bo nie było takich sygnałów. Teraz sytuacja się zmieniła.
To cieszy tym bardziej, że w ostatnich latach zainwestowaliśmy w budynek i dokonaliśmy remontów, które sprawiły, że to miejsce jest jeszcze przyjemniejsze dla najmłodszych - podkreślił wiceburmistrz.
CIB dodaje, że pełne wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 16 marca.
Obecnie gmina jest na etapie weryfikacji przyjętych wniosków, po czym zostaną opublikowane listy kandydatów - przekazał CIB.
Przypomnijmy, informacja o planie zamknięcia przedszkola w Szymanowie ujrzała światło dzienne 2 lutego - na zebraniu przedstawicieli rawickiego magistratu z rodzicami. Usłyszeli, że to ze względu na zbyt małą liczbę dzieci posyłanych do placówki. W reakcji na tę wieść, mieszkańcy postanowili zawalczyć - przygotowując petycję do władz samorządowych w obronie przedszkola. Zwołano zebranie.
Paweł Szybaj, jeszcze przed zebraniem z mieszkańcami, zadeklarował, że po wsłuchaniu się w głosy rodziców, postanowili wyjść na przeciw ich oczekiwaniom i dać szansę na utrzymanie placówki.
Na zebraniu ogłoszono, że gmina odstąpi od wszyczanina procedury zamykania placówki, jeśli w rekrutacji zgłoszonych zostanie 18 dzieci.
Wiceburmistrz przypomniał również rodzicom, że otwarcie całodziennego oddziału wiąże się z dodatkowymi kosztami - zarówno dla gminy, jak i dla nich - będą musieli płacić za część godzin pobytu dzieci w przedszkolu oraz ponosić koszt wyżywienia.
Już podczas zebrania rodzice mogli zadeklarować, kto chciałby posłać dziecko do miejscowego przedszkola i w jakim wymiarze godzin.
Wychodząc wtedy z zebrania, zgodnie wierzyli, że uda im się osiągnąć cel.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.