Reklama

Mieszkaniec Jutrosina interweniuje w sprawie oświetlenia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Mieszkaniec Jutrosina interweniuje w sprawie oświetlenia - Zdjęcie główne

foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z redakcją skontaktował się mieszkaniec Jutrosina, który wyraził swoje obawy odnośnie nie działającego oświetlenia przejścia dla pieszych przy nowym markecie na ulicy Mickiewicza w Jutrosinie.

Reklama

Jak informuje Czytelnik - na przejściu przy markecie na ul. Mickiewicza jest ciemno, przez co niebezpiecznie - bo zamontowane oświetlenie nie działa. O tym, jak zapewnia, osobiście informował jutrosiński magistrat oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Rawiczu. Z jego relacji wynika, że oświetlenie zostało naprawione, a za kolejne dwa tygodnie usterka się powtórzyła. Twierdzi, że - jak dotąd - jej nie naprawiono. 

Potrącono pieszego 

Jak ustaliliśmy, 3 października na tym przejściu został potrącony pieszy. Powodem zdarzenia, jak podaje rzeczniczka rawickiej policji - asp. sztab. Beata Jarczewska, było nieudzielenie pieszemu pierwszeństwa przez kierującego samochodem. Na szczęście, mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń, nie wymagał pomocy medycznej. Beata Jarczewska potwierdza, że w notatce funkcjonariusze odnotowali, iż droga w tym miejscu była nieoświetlona. Jednak - co akcentuje - nie zwalnia to kierowców z zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do pasów. Przypomina również, że według nowych przepisów, ustawodawca dał pieszym na oznakowanym przejściu bezwzględne pierwszeństwo.

Sygnały w jutrosińskim magistracie

Wiceburmistrz Jutrosina potwierdza, że do magistratu dotarły sygnały od mieszkańców o słabym oświetleniu przejścia przy markecie. Marek Glura wyjaśnia, że zostały one przekazane do starostwa, bo zarządcą drogi jest Powiat Rawicki.

Ostatnio nawet odsyłaliśmy mieszkańców, żeby interweniowali u starosty - zaznacza Marek Glura i dopowiada: - Widzimy potrzebę doświetlenia nie tylko przejścia dla pieszych, ale również tej ścieżki rowerowej (Jutrosin - Dubin - przyp. red.). Mieszkańcy zgłaszają nam, że boją się tam np. biegać po zmroku. Mamy zamiar wpisać projekt budowlany oświetlenia tej drogi do przyszłorocznego budżetu miasta. 

Co na to Powiatowy Zarząd Dróg?

Oświetlenie zostało wykonane przez firmę Dino. Powiatowy Zarząd Dróg cały czas jest w kontakcie z tą firmą, która zobowiązała się, że naprawi to oświetlenie - wyjaśnia kierownik Powiatowego Zarządu Dróg - Henryk Lipowczyk.

Informuje, że właściciel oświetlenia zobowiązał się je naprawić do końca miesiąca. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy