Reklama

Mieszkanka gminy Miejska Górka wyróżniona w konkursie organizowanym przez Olgę Tokarczuk

Opublikowano: wt, 30 cze 2020 14:02
Autor:

Mieszkanka gminy Miejska Górka wyróżniona w konkursie organizowanym przez Olgę Tokarczuk - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Anna Siecla - mieszkanka gminy Miejska Górka, dziennikarka współpracująca z „Życiem Rawicza” została laureatką Festiwalu „Góry Literatury” organizowanego przez Olgę Tokarczuk i Karola Maliszewskiego. Nie jest to jej pierwsze literackie wyróżnienie.

Jak sama mówi, pasja do pisania jest w niej odkąd tylko sięga pamięcią.

- Nic mnie nie musiało do tego pchać, nie musiałam się zmuszać do chwytania długopisu w dłoń, czy siadania do klawiatury komputera. Po prostu jakoś tak się dzieje, że historie i opowieści kłębią mi się w głowie i je spisuję - przyznaje Anna Siecla. 

Autorce już w szkole podstawowej udawało się wygrywać, m.in. organizowane przez Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce konkursy poetyckie i prozatorskie. Często w ramach gratyfikacji jej twórczość była publikowana m.in. w pismach literackich.

Nagrodą za ostatni pisarski sukces (za opowiadanie pod tytułem „Innego końca świata nie będzie” opisujące ostatnią noc przed końcem świata) są dwudniowe warsztaty literackie z Olgą Tokarczuk i Karolem Maliszewskim na festiwalu „Góry literatury”.

Autorka zaznacza, że najbardziej niezwykłe w pisaniu, w literaturze jest dla niej to, że choć każdy z nas dysponuje określonym zestawem liter w alfabecie i może nimi dowolnie, nieskończenie żonglować, to nigdy nie napisze takiego samego tekstu, jak ktoś inny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE