Reklama

Milicki szpital zamyka cztery oddziały. Szykują łóżka dla "covidowców"

Opublikowano: śr, 31 mar 2021 19:00
Autor:

Milicki szpital zamyka cztery oddziały. Szykują łóżka dla "covidowców" - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W milickim szpitalu do odwołania swoją działalność zawieszają cztery oddziały. Od 1 kwietnia tymczasowo łóżka na tych oddziałach zostaną przeznaczone dla pacjentów chorych na Covid-19. Pacjenci niecovidowi wymagający hospitalizacji będą kierowani do szpitala w Trzebnicy.

"Milickie Centrum Medyczne sp. z o.o. otrzymało kolejną decyzję wojewody dolnośląskiego nakazującą zapewnić 130 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Decyzja ta stanowi odpowiedź na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w powiecie i województwie" - czytamy w komunikacie Milickiego Centrum Medycznego, do którego często po pomoc udają się mieszkańcy powiatu rawickiego, zwłaszcza z terenu gminy Jutrosin i Pakosław.

W związku z decyzją wojewody 1 kwietnia dotychczasową działalność zawieszają cztery oddziały: ginekologiczno – położniczy, ortopedyczny, wewnętrzny oraz anestezjologii i intensywnej terapii.

Na oddziałach tych utworzone zostaną miejsca covidowe.

"Pacjenci przebywający obecnie w oddziałach szpitalnych zostaną wypisani do domu, bądź też, jeżeli wymaga tego stan zdrowia, przetransportowani do innych szpitali. Pacjenci niecovidowi wymagający hospitalizacji będą kierowani do szpitala w Trzebnicy" - czytamy w komunikacie. 

Swojej działalności nie zawieszają oddziały: dziecięcy, psychiatryczny dla dzieci i młodzieży, psychiatryczny dla dorosłych, detoksykacji alkoholowej oraz zakład opiekuńczo – leczniczy dla wentylowanych mechanicznie. 

Na dotychczasowych zasadach funkcjonować będzie nocna i świąteczna pomoc zdrowotna, która przeniesiona zostanie do pomieszczeń poradni POZ. W ograniczonym zakresie funkcjonować będą poradnie specjalistyczne. Wejście na pediatryczną izbę przyjęć znajdować się będzie przy aptece DOZ. 

"Najbliższe tygodnie będą trudne dla nas wszystkich – pacjentów i pracowników MCM sp. z o.o., którzy mimo zmęczenia, z pełną determinacją już od wielu miesięcy walczą na pierwszej linii frontu walki z epidemią. Wszystkich pacjentów przepraszamy za niedogodności związane z ograniczeniem dostępu do świadczeń medycznych. Wyrażamy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna ustabilizuje się w ciągu najbliższych kilku tygodni i szpital tak szybko, jak to tylko będzie możliwe, powróci do swojej dotychczasowej działalności" - zapewniają własze MCM w Miliczu.

Przyznają, że z każdym dniem obserwują dynamiczny wzrost zachorowań na COVID-19, co skutkuje tym, że liczba pacjentów zgłaszających się do szpitala z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19 wzrasta. - Już od ponad tygodnia w oddziałach covidowych naszego szpitala przebywa blisko 80 pacjentów, a osób wymagających hospitalizacji jest coraz więcej" - czytamy w komunikacie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -0

    Zuza

    No i widzicie w Miliczu można zostawić pierwszą pomoc dla pacjentów A Rawicz od razu zamknął wszystko.