Mistrz i wicemistrz Polski na sesji w Pakosławiu

Wiadomości Dwóch młodych adeptów taekwondo zostało wyróżnionych podczas ostatniej, ubiegłorocznej sesji Rady Gminy Pakosław.

W czwartek, 29 grudnia 2022 roku, w sali wiejskiej w Pakosławiu odbyła sie ostania w minionym roku sesja Rady Gminy Pakosław. Tuż przed jej rozpoczęciem wręczono wyróżnienia dla dwóch młodych mieszkańców gminy Pakosław - Aleksandra Kapały oraz Filipa Mierzejka z Golejewka.

-Serdecznie wam gratuluję osiągnięć. Gratuluję wam waszej determinacji, chęci uczestnictwa w wielu treningach, to na pewno wiązało się z wieloma wyrzeczeniami. Rodzicom gratuluję tego, że tak mobilizujecie chłopaków do uczęszczania na treningi, na zawody też poświęcacie swój czas. Życzę wam dalszych sukcesów i osiągnięć nie tylko tych sportowych - mówił wójt Piotr Skrzypek, wójt Pakosławia.

Jak wymienił włodarz gminy, na Mistrzostwach Polski Taekwondo ITF w Oleśnicy w maju zeszłego roku, Filip zajął pierwsze miejsce w walkach light contact kadetów w kategorii +150 cm oraz 3. miejsce w technikach specjalnych. Natomiast na tych samych mistrzostwach Aleksander zajął 3. miejsce w walkach light contact kadetów w kategorii 140 cm.

Tata Filipa wspomniał, że ostatnie zawody, w których wzięli udział chłopacy, odbyły się w Żabiej Woli. Aleksander zdobył na nich wicemistrzostwo Polski, a Filip mistrzostwo.

- W tych zawodach startowało 126 zawodników. Do finału weszło dwóch zawodników z Pakosłwia i w walce finałowej wynik rozstrzygali między sobą - opowiadał.