Reklama

Mistrzostwa Polski przeniesione na kolejny rok

Opublikowano:
Autor:

Mistrzostwa Polski przeniesione na kolejny rok - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

BOJANOWO / Planowane na pierwszy weekend września Mistrzostwa Polski w Mölkky, które miały odbyć się w Bojanowie zostały przeniesione na przyszły rok. Miejscowi gracze jednak cały czas trenują.

Mölkky to gra plenerowa, która ma coraz więcej zwolenników na całym świecie. W minionym roku mistrzostwa odbyły się w Puszczykowie, a ekipa z Bojanowa była tam najliczniejszą reprezentacją.

Tym razem bojanowianie zamierzali zorganizować wydarzenie u siebie. Poczyniono już pierwsze przygotowania, ale ostatecznie zapadła decyzja, że Mistrzostwa Polski w Mölkky nie odbędą się w planowym terminie.

- Jest to przede wszystkim spowodowane, cały czas panującym koronawirusem, przez którego nie możemy zaplanować wszystkich działań tak, jakbyśmy tego chcieli. Czekaliśmy do samego końca z podjęciem tej decyzji, ale niestety sytuacja, szczególnie w naszym regionie, nie poprawiła się - mówi Marcin Triebs, przewodniczący stowarzyszenia zGRAni, które miało zająć się przeprowadzeniem rozgrywek.

Dodaje, że wszystkie już odbywające się w kraju turnieje eliminacyjne będą wiążące, czyli zwycięzcy otrzymają pakiet startowy na mistrzostwa w 2021 roku.

Miejscowi gracze też nie spoczęli na laurach. Trwa bojanowska Liga Molkky, której rozgrywki odbywają się co środę w parku przy amfiteatrze. Niedawno wybrano też oficjalną nazwę drużyny i logo, z którym zawodnicy wystąpią na przyszłorocznych mistrzostwach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE