Reklama

Młody polityk z naszego powiatu szefem lewicowej młodzieżówki

Opublikowano: wt, 18 sty 2022 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jakub Siecla z powiatu rawickiego został koordynatorem okręgowym Stowarzyszenia Młoda Lewica RP.

Jakub Siecla został po raz kolejny koordynatorem młodzieżówki Nowej Lewicy. Poprzednio tą funkcje pełnił od 2020 do 2021 roku.

Młody polityk będzie koordynował działalność Młodej Lewicy w okręgu obejmującego powiaty gostyński, kościański, krotoszyński, leszczyński, rawicki oraz miasto Leszno.  

- Do moich zadań jako Koordynatora Okręgowego należy budowa struktur Młodej Lewicy poprzez organizację akcji i rekrutację osób chcących dołączyć do naszego stowarzyszenia. Jako KO organizuję działania, które razem z osobami członkowskimi ML przeprowadzamy na terenie okręgu. Są to np. konferencje prasowe i wnioski składane do lokalnych samorządowców. Dbam też o kontakt, z mediami oraz z partią Nowa Lewica, w tym z posłem Wiesławem Szczepańskim, z którym blisko współpracujemy w ramach działalności na rzecz naszego okręgu.  W ramach Młodej Lewicy walczymy o Polskę postępową, zieloną, równą, sprawiedliwą społecznie i świecką. Chcemy Polski dla wszystkich - deklaruje Jakub Siecla.

Kadencja koordynatora trwa 2 lata. Jak mówi Jakub Siecla, chce w tym czasie w swoim okręgu zbudować struktury lewicowej młodzieżówki i zacieśnić współpracę z Nową Lewicą.

- Moim celem jest zachęcenie młodych ludzi do rozpoczęcia działalności społecznej i politycznej, ponieważ młodzi to przyszłość, a bez młodych w polityce nie posuniemy się do przodu nawet o krok - twierdzi Jakub Siecla.

Jakub Siecla  w tym roku bedzie miał 18 lat, uczęszcza do Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w ZSZ w Rawiczu. W Młodej Lewicy działa już nieco ponad 2 lata. W międzyczasie został asystentem społecznym posła Wiesława Szczepańskiego.

Zapytany o zainteresowania, przyznaje, że uwielbia podróżować, a jego pasją jest przyrządzanie potraw i odkrywanie nowych smaków.

W gronie moich zainteresowań leży też oczywiście polityka, w której interesuję się wieloma zagadnieniami, takimi jak rozwój obszarów wiejskich i rolnictwa, walka z wykluczeniem komunikacyjnym, klimat i środowisko, edukacja, świeckie państwo czy sprawy społeczno-socjalne oraz prawa pracownicze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy