Reklama

Parkingi niezgodne z prawem. Mieszkaniec wygrał w sądzie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: J.Sławiński

Parkingi niezgodne z prawem. Mieszkaniec wygrał w sądzie - Zdjęcie główne

Ul. 3 Maja | foto J.Sławiński

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Rawicz ustawiła na ul. 3 Maja znaki zakazu parkowania. Dotyczą prawej strony jezdni na całym odcinku od ronda do rynku.

Zmiana organizacji ruchu jest następstwem wyroku sądowego. Zatwierdzona przez Starostę na wniosek Gminy Rawicz, organizacja ruchu na ulicy 3 Maja została przez sąd uznana za niezgodną z prawem.

Usytuowanie miejsc parkingowych po prawej stronie oprotestowała grupa mieszkańców tej ulicy. Skarżyli się oni, że miejsca postojowe utrudniają wyjazd z bram po lewej stronie jezdni. Jedna z tych osób wniosła sprawę do sądu. Sąd  Administracyjny w Poznaniu uznał usytuowanie części miejsc parkingowych za niezgodne z prawem i nakazał tak zorganizować ruch, żeby nie utrudniać wjazdu i wyjazdu z posesji.

Do czasu, aż nie zostaną opracowane nowe zasady ruchu, na ul. 3 Maja zlikwidowano część miejsc parkingowych.

Zakaz postoju i zatrzymywania został wprowadzony z uwagi na wyrok sądu stwierdzający niezgodność z prawem stałej organizacji ruchu na ul. 3 Maja - na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Kramarskiej w zakresie parkowania po prawej stronie - potwierdza Centrum Informacji Burmistrza.

Gmina musi teraz przygotować nowe, zgodne z wyrokiem, rozwiązania i przedstawić je do zatwierdzenia staroście. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy