Reklama

Za 10 mln zł wyremontują drogi w powiecie rawickim. Wiemy, które

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Za 10 mln zł wyremontują drogi w powiecie rawickim. Wiemy, które - Zdjęcie główne

Golejewko - Pakosław | foto archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat wyremontuje drogi na terenie terenie czterech gmin: Jutrosin, Miejska Górka, Pakosław i Rawicz. Umowy z wykonawcami podpisano 27 września. Inwestycje, które łącznie pochłoną prawie 10 mln zł, mają się zakończyć w tym roku.

Roboty będą prowadzone na różnych odcinkach o łącznej długości 5,5 km. Samorząd otrzymał na te inwestycje około 9,5 mln zł dofinansowania z "Polskiego Ładu". 

Przetarg na wyłonienie wykonawców rozpisano w sierpniu. Pierwsza część zamówienia dotyczyła prac, które mają być wykonane na różnych odcinkach trzech dróg powiatowych: Rawicz - Dubin, Zakrzewo - Sarnówka oraz Dłoń - Poradów. Kolejna to przebudowa i modernizacja ścieżki pieszo-rowerowej na ul. Rolniczej w Pakosławiu. Na odcinku około 1 km jezdnia zostanie poszerzona i ułożona ma być nowa nawierzchnia bitumiczna, a na fragmencie 0,5 km - wybudowana kanalizacja deszczowa. Trzecia część przetargu to pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla całej inwestycji. 

Przebudowa trzech dróg powiatowych za prawie 10 mln zł 

Przetarg udało się rozstrzygnąć i 27 września w Starostwie Powiatowym w Rawiczu podpisano umowy na wykonanie inwestycji. Opiewają na niespełna 10 mln zł. 

Odcinki dróg: Rawicz - Dubin, Zakrzewo - Sarnówka oraz Dłoń - Poradów przebuduje firma DROGBUD Gostyń za 7 mln 750 tys. zł.

Rawicz - Dubin:

  • odc. Pakosław - Golejewko (dł. 1,95 km) - sfrezowanie nawierzchni, poszerzenie, ułożenie w-wy wyrównawczej i ścieralnej, wykonanie poboczy, odtworzenie rowów,
  • odc. Rawicz - Szymanowo (w tym ul. Kamińskiego) (dł. 0,85 km) sfrezowanie nawierzchni, ułożenie warstwy wyrównawczej i ścieralnej, wykonanie poboczy,
  • odc. Pakosław - Osiek (dł. 1,4 km) sfrezowanie nawierzchni, ułożenie w-wy wyrównawczej i ścieralnej, wykonanie poboczy,
 

Zakrzewo - Sarnówka:

  • odc. Zakrzewo - Żołędnica (dł. 1,66 km) - ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej,
  • odc. Żołędnica - Sarnówka (dł. 0,95 km) - ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej,
 

Dłoń - Poradów:

  • odc. Dubin - Szkaradowo (dł. 0,5 km) - ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej.
Modernizacją ścieżki pieszo-rowerowej na ul. Rolniczej w Pakosławiu zajmie się Zakład Usług Ogólnobudowlanych "Mażur" z Rawicza, która swoją pracę wyceniła na prawie 2 mln 200 tys. zł. Jak przekazał starosta, na tym odcinku będą prowadzone prace kanalizacyjne, brukarskie oraz drogowe.

Do końca miejscowości będzie kontynuowany chodnik - dopowiada Adam Sperzyński.

Natomiast, nadzór nad realizacją tych inwestycji powierzono firmie STARBEM Jakub Starczewski, Tomasz Bem s.c. - za 49.200 zł.

Według założeń, drogi mają zostać przebudowane do końca tego roku. 

Gminy dołożą pieniędzy do przebudowy dróg powiatowych 

Chociaż inwestycja jest pokrywana w 95 % z dofinansowania, do wkładu własnego dołożą się gminy, na terenie których wspomniane drogi się znajdują - a więc Jutrosin, Pakosław, Miejska Górka oraz Rawicz.

Dziękujemy za to, że się to udało - podkreśla Adam Sperzyński.

W drugim rozdaniu Polskiego Ładu pieniądze trafiły, oprócz powiatu do wszystkich gmin w powiecie rawickim. Łącznie, na inwestycje wpłynęło prawie 70 mln zł. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy