Reklama

Reklama

Można będzie się "spisać" i porozmawiać z burmistrzem

Opublikowano: pt, 24 wrz 2021 12:23
Autor:

Można będzie się "spisać" i porozmawiać z burmistrzem - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro, w sobotę 25 września, mieszkańcy będą mogli "spisać się" - w ramach Spisu Powszechnego - w ratuszu w Rawiczu i w szkole w Sarnowie. Będzie to ostatnia możliwość spisania się w punkcie stworzonym przez samorząd. W rawickim ratuszu w godzinach wieczornych dodatkowo będzie można spotkać się również z burmistrzem Grzegorzem Kubikiem i porozmawiać o problemach gminy.

Reklama

Wśród gmin powiatu rawickiego najsłabsze wyniki w spisie notują gminy Rawicz i Jutrosin. Do końca obowiązkowego spisu pozostało kilka dni - 30 września 2021 roku mija termin, do którego mieszkańcy mogą się spisywać. Obecnie najsłabsze wyniki - jeśli chodzi o gminę Rawicz - notują mieszkańcy starego miasta, Sierakowa i Sarnowy. Samorząd chce to zmienić. 

Na rawickim rynku w budynku ratusza w sobotę będzie można spisać się od godz. 11:00 do 21:00. Dodatkową zachętą ma być możliwość spotkania się z burmistrzem, który będzie czekał na mieszkańców w sobotni wieczór między 19:00 a 21:00 .

Także mieszkańcy Sarnowy będą mogli skorzystać z możliwości spisania się w szkole w Sarnowie w sobotę między 14:00 a 16:00. Poza pracownikami urzędu mieszkańcy Sarnowy będą mogli spotkać się i omówić swoje sprawy z przewodniczącym rady miejskiej Markiem Przybylskim. 

Za odmowę udziału w spisie powszechnym została przewidziana w art. 57 ustawy o statystyce publicznej grzywna, która może być nałożona na mieszkańca. Kara może wynieść nawet 5 tys. zł. Ta sama ustawa – w artykule 56, przewiduje również nałożenie kary, w postaci grzywny lub ograniczenia wolności do lat dwóch, na osobę, która w formularzu spisowym poda fałszywe dane.

Najepsze wyniki,co do ilości spisanych lokali, w gminie Rawicz notują Hazy, gdzie udział w spisie udział wzięło już 90 proc. mieszkańców. 
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

    prawda

    Zauważyłem, że w każdym, KAŻDYM, artykuliku, który ma cokolwiek wspólnego z tym Samodonosem, w ostatnim lub przedostatnim akapicie jest straszenie karą za ODMOWĘ. Ale ludzie nie wiedzą, że brak udziału w Samodonosie nie jest równoważny z odmową udziału. Mało tego, wczoraj na innej stronie było info, że GUS będzie weryfikował podane dane. Więc logicznie rozumując, skoro GUS posiada już dane, na podstawie których będzie odbywała się weryfikacja, to po kiego grzyba jest ten Samodonos?