Reklama

Można będzie się "spisać" i porozmawiać z burmistrzem

Opublikowano:
Autor:

Można będzie się "spisać" i porozmawiać z burmistrzem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro, w sobotę 25 września, mieszkańcy będą mogli "spisać się" - w ramach Spisu Powszechnego - w ratuszu w Rawiczu i w szkole w Sarnowie. Będzie to ostatnia możliwość spisania się w punkcie stworzonym przez samorząd. W rawickim ratuszu w godzinach wieczornych dodatkowo będzie można spotkać się również z burmistrzem Grzegorzem Kubikiem i porozmawiać o problemach gminy.

Reklama

Wśród gmin powiatu rawickiego najsłabsze wyniki w spisie notują gminy Rawicz i Jutrosin. Do końca obowiązkowego spisu pozostało kilka dni - 30 września 2021 roku mija termin, do którego mieszkańcy mogą się spisywać. Obecnie najsłabsze wyniki - jeśli chodzi o gminę Rawicz - notują mieszkańcy starego miasta, Sierakowa i Sarnowy. Samorząd chce to zmienić. 

Na rawickim rynku w budynku ratusza w sobotę będzie można spisać się od godz. 11:00 do 21:00. Dodatkową zachętą ma być możliwość spotkania się z burmistrzem, który będzie czekał na mieszkańców w sobotni wieczór między 19:00 a 21:00 .

Także mieszkańcy Sarnowy będą mogli skorzystać z możliwości spisania się w szkole w Sarnowie w sobotę między 14:00 a 16:00. Poza pracownikami urzędu mieszkańcy Sarnowy będą mogli spotkać się i omówić swoje sprawy z przewodniczącym rady miejskiej Markiem Przybylskim. 

Za odmowę udziału w spisie powszechnym została przewidziana w art. 57 ustawy o statystyce publicznej grzywna, która może być nałożona na mieszkańca. Kara może wynieść nawet 5 tys. zł. Ta sama ustawa – w artykule 56, przewiduje również nałożenie kary, w postaci grzywny lub ograniczenia wolności do lat dwóch, na osobę, która w formularzu spisowym poda fałszywe dane.

Najepsze wyniki,co do ilości spisanych lokali, w gminie Rawicz notują Hazy, gdzie udział w spisie udział wzięło już 90 proc. mieszkańców. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy