Reklama

Można już korzystać z rowerów powiatowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od piątku (22 lipca) można korzystać z rowerów powiatowych. To element wspólnego projektu realizowanego przez kilka miejscowych samorządów. Jak i gdzie można je wypożyczyć?

Reklama

W  ramach inwestycji realizowanej przez Powiat Rawicki przy współpracy z gminą Rawicz i gminą Pakosław wybudowano m.in. ciąg pieszo-rowerowy od miejscowości Rawicz do miejscowości Osiek, utworzono zintegrowany węzeł przesiadkowy obejmujący system rowerów publicznych, parking na 40 pojazdów przy dworcu PKP w  Rawiczu, 4 stacje rowerowe w  miejscowościach: Rawicz, Słupia Kapitulna, Pakosław i  Osiek.

Stacje rowerowe wyposażono w wiaty rowerowe oraz infokioski, w  których można skorzystać ze stron internetowych powiatu, gmin, a także strony z mapą szlaków i  ścieżek rowerowych na terenie powiatu rawickiego, witryny www.e-podroznik.pl, rozkładu jazdy autobusów, pociągów itp. oraz oczywiście ze strony dedykowanej do obsługi systemu rowerów publicznych Rawicki Powiatowy Rower.

Cała inwestycja pochłonęła 23,5 mln zł. 

Jakim rowerem można jeździć?

Jak napisano w programie, Rawicki Powiatowy Rower to miejskie rowery najnowszej generacji, wyposażone w oświetlenie, które włącza się samoczynnie, a także w kosze, któych maksymalne obciążenie to 5 kg. Dostarczyło je konsorcjum Orange Polska S.A. i Roovee S.A. Za dostawę rowerów i obsługę systemu powiat zapłaci 1.227.205,44 zł.

Jak wypożyczyć rower powiatowy?

System rowerów publicznych Rawicki Powiatowy Rower obsługiwany jest przez dedykowaną stronę: www.rpr.bike oraz przy pomocy aplikacji ROOVEE.

Rowery można wypożyczać zgodnie z  regulaminem, zasadami oraz cennikiem zamieszczonymi na stronie internetowej. Jest ona dostępna TUTAJ

Oprócz wypożyczenia roweru poprzez aplikację ROOVEE, obsługującą system rowerów publicznych RPR, rower można wypożyczyć wysyłając SMS o  treści "start numer_roweru", np. "start 1234567", na numer telefonu +48539569930. Można również uruchomić przejazd za pomocą specjalnego telekodu.

Przez 24h na dobę ma działać będzie Biuro Obsługi Klienta pod numerem: 88 77 66 833, gdzie zgłaszać można wszelkie usterki i  problemy związane z  funkcjonowaniem systemu RPR.

Ile kosztuje wyposażenie roweru powiatowego?

Cennik jest dostępny w aplikacji i na stronie poświęconej systemowi rowerowemu. 

  • Depozyt inicjalny (do wykorzystania na przejazdy z możliwością zwrotu)10.00 zł
  • Minimalny stan środków pozwalający na uruchomienie przejazdu10.00 zł
  • Opłata za 1 minutę jazdy po pierwszych 20 minutach0.05 zł
  • Opłata za 1 minutę postoju/pauzy po pierwszych 20 minutach0.05 zł
  • Opłata dodatkowa za pozostawienie roweru poza strefą ROOVEE PARK10.00 zł
  • Bonus za odstawienie roweru stojącego poza strefą ROOVEE PARK do strefy ROOVEE PARK5.00 zł
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy