Reklama

Rawicz stara się o pieniądze z urzędu marszałkowskiego. Wniosek złożył za pośrednictwem LGD "Gościnna Wielkopolska"

Opublikowano:
Autor:

Rawicz stara się o pieniądze z urzędu marszałkowskiego. Wniosek złożył za pośrednictwem LGD "Gościnna Wielkopolska"  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Rawicz złożyła wnioski do samorządu województwa o dofinansowanie inwestycji planowanych na terenach wiejskich. Chodzi o montaż paneli fotowoltaicznych w świetlicy w Żołędnicy, oczyszczenie stawów i odmulanie rowów w Masłowie i Folwarku oraz nasadzenia drzew w Dębnie Polskim.

Wnioski do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gościnna Wielkopolska” złożone zostały 14 kwietnia 2022r.. Samorząd Rawicza stara się łącznie o blisko 200 tys. zł.

Pierwszy wniosek obejmuje budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy około 10kW na budynku świetlicy wiejskiej w Żołędnicy. Szacowany koszt inwestycji to około 53 tys. zł, a wniosek opiewa na 34 tys. zł.

Drugi wniosek - o wartości 198 tys. zł i wnioskowanej kwocie dofinansowania 126 tys. zł - obejmuje konserwację i czyszczenie stawu w Masłowie, a także odmulenie rowów w Masłowie i Folwarku o łącznej długości 1.566 m. To także zakup sadzonek drzew do nasadzeń śródpolnych i przydrożnych. Samorząd rawicza chce kupić klon zwyczajny (15 sztuk) i lipę drobnolistną (15 sztuk). Drzewa zostaną posadzone w Dębnie Polskim na długości około 390 m.

Trzeci wniosek to zadanie o wartości 59 tys. zł, na które samorząd Rawicza stara się o 30 tys. zł dofinansowania. Przewiduje on odmulenie kolejnych rowów w Folwarku - tym razem na długości około 1.250 m oraz zakup kolejnych sadzonek do nasadzeń przy drogach w Dębnie Polskim na długości około 250 m.

- W przypadku uzyskania dotacji zadania zostaną zrealizowane w 2023 roku. Oczyszczenia stawów, rowów oraz dostawę sadzonek zrealizują podmioty wybrane w trybie udzielenia zamówienia publicznego, natomiast zakupione drzewka posadzą pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Rawiczu - wyjaśnia Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy