Reklama

Na konta rolników gminy przelały ponad 1,2 miliona złotych

Opublikowano: śr, 25 lis 2020 08:07
Autor:

Na konta rolników gminy przelały ponad 1,2 miliona złotych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ponad 1.500 rolników z powiatu rawickiego złożyło wniosek o zwrot akcyzy za zakupione paliwo. Pieniądze zostały im już wypłacone.

Co roku rolnicy mogą składać wnioski do urzędów gmin o zwrot części pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej. 

Wnioski przyjmowane były od 1 do 31 sierpnia. Rolnicy chcący dostać zwrot pieniędzy, do wypełnionego formularza musieli dołączyć faktury VAT (lub ich kopie), stanowiące dowód zakupu paliwa w okresie od 1 lutego do 31 lipca tego roku.

Pieniądze wnioskodawcom musiały zostać wypłacone do końca października - gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku. Jak ustaliliśmy, wszystkie samorządy powiatu rawickiego należne wnioskodawcom środki przelały na ich konta. 

- Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie i w miesiącu październiku producentom rolnym została wypłacona łączna kwota w wysokości 391.324,73 zł - potwierdził Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza Rawicza.

Jak się oblicza kwotę zwrotu akcyzy za paliwo?

Limit zwrotu podatku w 2020 roku wynosi: 100 zł x ilość hektarów użytków rolnych oraz 30 zł x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła. 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Fot. Adobe Stock / Infografika: Konrad Kowalski 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE