Reklama

Na nasypie kolejowym znaleziono pocisk. Wstrzymano ruch pociągów

Opublikowano:
Autor:

Na nasypie kolejowym znaleziono pocisk. Wstrzymano ruch pociągów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Bojanowo. Akcja policji i straży pożarnej. W trakcie prac związanych z modernizacją linii kolejowej i budową wiaduktu pomiędzy Bojanowem a Pakówką, na nasypie znaleziono pocisk. Pochodzi prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

Teren został już zabezpieczony. Obecnie trwa oczekiwanie na przyjazd saperów. 

Od wielu miesięcy, pomiędzy Bojanowem a Rawiczem pociągi kursują tylko jednym torze, drugi jest modernizowany. Ze względu na to, że niewybuch znaleziono w pobliżu linii kolejowej, jak przekazał portalowi rawicz24.pl Radosław Śledziński, rzecznik prasowy poznańskiego oddziału PKP PLK, podjęto decyzję o wstrzymaniu ruchu pomiędzy Rawiczem a Bojanowem. - Jesteśmy w kontakcie z przewoźnikami: PKP Intercity oraz Przewozami Regionalnymi, którzy ustalają zasady organizacji komunikacji zastępczej - powiedział w rozmowie z portalem rawicz24.pl Radosław Śledziński. Dodaje, że na stacjach w Rawiczu i Bojanowie w tej sprawie wygłaszane są komunikaty. 

Z kolei, jak czytamy na profilu: Linia kolejowa E59 Poznań - Leszno na portalu społecznościowym ruch pociągów został wstrzymany do godziny 18:00. Za pociągi regionalne zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi dalekobieżne skierowane są objazdami przez Jarocin i Ostrów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE