Reklama

Na nogę mężczyzny spadł betonowy krąg. Na ratunek ruszyli dzielnicowi i załoga karetki

Opublikowano:
Autor:

Na nogę mężczyzny spadł betonowy krąg. Na ratunek ruszyli dzielnicowi i załoga karetki  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Na nogę 31-latka z gminy Miejska Górka spadł betonowy krąg. Na ratunek ruszyli policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Pakosławiu, a także załoga karetki. 

Do zdarzenia doszło 4 listopada, koło południa, na terenie jednej z firm budowlanych w Jutrosinie. Dyżurny rawickiej komendy został powiadomiony o tym, że stojący na przyczepie ciężarówki mężczyzna, wykonujący prace związane z rozładunkiem rur betonowych, został przygnieciony przez jedną z nich. Na miejscu jako pierwsi pojawili się dzielnicowi z pakosławskiego rewiru. - Jeden z nich jest medykiem i od razu przystąpił do udzielania pokrzywdzonemu 31- latkowi fachowej pomocy medycznej. Aspirant Karol Wieczorek ma spore doświadczenie, co udowodnił już wiele razy, ratując życie i zdrowie innych osób - podkreśla asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Karol Wieczorek jest bowiem także pielęgniarzem.

Ciężar spadającego betonu spowodował otwarte złamanie obu kości u 31-latka. Policjanci zabrali z radiowozu torbę medyczną. Mundurowi - asp. Karol Wieczorek w asyście asp. sztab. Grzegorza Głowacza - opatrzyli rany, zatamowali silne krwawienie i ustabilizowali nogę przy pomocy szyn i deski. Kontrolowali też podstawowe parametry życiowe, wspierali psychicznie 31-latka i oczekiwali na przyjazd karetki. - Zespół ratownictwa medycznego, który przybył na miejsce, podziękował policjantom. Szybkie działanie pozwoliło uniknąć groźnych powikłań i zmniejszyło ryzyko dalszych uszkodzeń ciała mężczyzny - podsumowuje asp. sztab. Beata Jarczewska. 

Po zabraniu 31-latka do szpitala, policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku. - Wszczęliśmy postępowanie w tej sprawie - podsumowuje rzecznik prasowy. 

Czytaj także: Samochody służbowe włodarzy zastępują karetkę

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE