Reklama

Na "Randce w ciemno" grali w fińskie kręgle. Kto okazał się najlepszy? [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na bojanowskim boisku Orlik odbyła się druga edycja charytatywnego turnieju "Randka w Ciemno". Tym razem, dedykowana była Antosiowi Bartkowiakowi walczącemu z białaczką. Sobotnia (8 października) impreza przyciągnęła kilkudziesięcioro miłośników gry w Mölkyy.

 
"Randka w ciemno" polegała na tym, że pary, które startowały w zawodach zostały dobrane na zasadzie losowania i otrzymały też losowe nazwy, takie jak: Misie, Kotki, Małpki, Skrzaty, Krasnale, Minionki, Elfki, Rekiny, Odkrywcy, Bratki, Owieczki. Na boisku zjawiło się ponad 60 osób - nie tylko z powiatu rawickiego. Dotarli także gracze z zaprzyjaźnionych klubów Mölkky (kręgle fińskie).

Wiele godzin dobrej zabawy na turnieju w Mölkky w Bojanowie

Turniej rozpoczął się o godzinie 13.00, a zakończył po godzinie 19.00. Zabawa była jednak tak dobra, że zawodnicy nie zauważyli nawet, kiedy te godziny upłynęły.
Najważniejszy był miło spędzony czas oraz szczytny cel. Wpisowe uprawniające do udziału w turnieju przekazano bowiem na leczenie 3,5-letniego Antosia Bartkowiaka z Masłowa, który choruje na białaczkę.

"Skrzaty" najlepsze

W związku z tym, że pary dobrano losowo, to swoje siły połączyli zawodnicy w różnym wieku, o różnym usposobieniu oraz innych umiejętnościach gry w kręgle fińskie. Spowodowało to, że rozgrywki przebiegały dość nieprzewidywalnie, ale ostatecznie wśród najlepszych znaleźli się jednak utytułowani mistrzowie.
Pierwsze miejsce w drugiej edycji "Randki w ciemno" zajęły Skrzaty, czyli Hubert Pyzikiewicz i Mateusz Derlatko. Drugie wywalczyli sobie Krasnale - Marcin Triebs i Tomasz Stanek, a trzecie Minionki - Daria Głuszek i Krzysztof Mocha.

"Antosia z nami nie było, chociaż dla Niego to Towarzystwo tak się bawiło"

Forma turnieju, a także panująca podczas niego atmosfera, przypadła do gustu jego uczestnikom, bo niektórzy podumowali ją nawet... wierszem.
 
Ach, proszę Państwa..cóż to było
Każdemu serce 💓 mocniej zabiło
I każde ciało się wyginało
Zbijak do przodu leciał śmiało
Kręgle się wszystkie przewracały
Bratki, Owieczki je ustawiały
Minionki, Krasnale na podium stali
Lecz Skrzaty cały turniej wygrali
Antosia z nami nie było
Chociaż dla Niego to Towarzystwo tak się bawiło
 
Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie zGRAni w Bojanowie, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE