Reklama

Sala przy jutrosińskiej podstawówce wciąż zamknięta. Co z remontem?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: M. Urbanowicz

Sala przy jutrosińskiej podstawówce wciąż zamknięta. Co z remontem? - Zdjęcie główne

foto M. Urbanowicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za pasem wrzesień, niebawem początek kolejnego roku szkolnego. Tymczasem, sala sportowa przy szkole podstawowej w Jutrosinie nadal jest zamknięta. I wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach to się nie zmieni.

Na salę sportową w Jutrosinie przed laty zaadaptowano budynek byłego kościoła ewangelickiego. Korzystali z niej głównie uczniowie miejscowej podstawówki. Niestety w lutym zeszłego roku sala została zamknięta, po tym jak z wieży odpadł kawałek gzymsu uszkadzając dach i wybijając okno.

Przy użyciu specjalistycznego podnośnika, doraźnie zabezpieczono uszkodzone elementy wieży i wykonano niezbędne ekspertyzy. Te wskazały na zły stan techniczny wieży byłego kościoła, a także dachu. 

Znaleźli pieniądze na naprawę wieży sali gimnastycznej w Jutrosinie 

Niestety, takie wydatki nie były przewidziane w budżecie i na remont gmina nie miała pieniędzy, ale włodarze mieli pomysł jak zdobyć fundusze na potrzebne prace. Postanowili postarać się on nie z drugiego naboru w rządowym programie Polski Ład. Udało się. Gmina zgarnęła ponad 3 mln zł na inwestycje w infrastrukturę edukacyjną.

W tym zadaniu kryje się również remont wieży i dachu kościoła. Obok remontu wieży i dachu w dawnym kościele fundusze z Polskiego Ładu mają jeszcze zostać wykorzystane do prace termomodernizacyjnych w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie. Ponadto, przewidziano remont dachu na szkole w Dubinie oraz prace przy dachu i elewacji w starej części podstawówki w Szkaradowie.

Ogłoszą jeden przetarg

Wiceburmistrz Jutrosina, Marek Glura, zapytany o termin ogłoszenia przetargu oraz rozpoczęcia prac przy byłym kościele wytłumaczył, że zgodnie z zasadami rządowego programu, gmina musi ogłosić jeden przetarg na całe zadanie, może jedynie podzielić go na kilka pakietów.

Wobec tego, że przetarg miałby został ogłoszony na prace w kilku obiektach, gmina posiadać dokumentację kosztorysową dla nich wszystkich.

I to przygotowujemy - podkreśla Marek Glura.

Przekazał, że - w optymistycznym wariancie - powinni być gotowi do ogłoszenia przetargu na początku roku szkolnego. 

Uczniowie poczekają

W związku z tym, że czasu wymaga nie tylko przetarg, ale przede wszystkim same prace, jeszcze przez jakiś czas uczniowie nie będą mogli wrócić na salę sportową. Gdzie  zatem będą odbywały się zajęcia wychowania fizycznego? 

Plan jest taki sam jak w zeszłym roku - przekazuje Marek Glura.

Wyjaśnił, że tak długo, jak pozwoli pogoda, uczniowie będą korzystać z obiektów zewnętrznych - stadionu czy orlika.

Natomiast, gdy pogoda nie będzie na to pozwalać, to będziemy się posiłkować salą w zespole szkół - dodaje wicewłodarz. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy