Reklama

Na rynek potrzeba trzech milionów złotych

Opublikowano:
Autor:

Na rynek potrzeba trzech milionów złotych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kiedy rynek w Miejskiej Górce może zostać odnowiony?Na opracowanie koncepcji odnowienia miejskogóreckiego rynku gmina miała zarezerwowane pieniądze w budżecie przed dwoma laty. Ostatecznie, z jakichkolwiek działań w tej materii zrezygnowano i koncepcji do tej pory nie ma. Pieniędzy na jej opracowanie w tegorocznym budżecie też nie przewidziano.


Burmistrz tłumaczy, że odnowa rynku bez środków unijnych nie będzie możliwa, a ewentualne pozyskanie pieniędzy z europejskiego budżetu na lata 2014-2020 będzie wymagało koncepcji rewitalizacji miasta, a nie tylko rynku. - Założenie będzie takie, że musi być program rewitalizacji miasta, a nie tylko rynku. Rynek może być jednym z elementów tego programu. Będzie odrębna pula pieniędzy unijnych na rewitalizację i ożywienie miast i zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Ten program będzie dotyczył mniejszych miasteczek takich, jak Miejska Górka, ale również - Poznań, czy Wrocław - wyjaśnia Karol Skrzypczak. (kp)


Jakie projekty - ewentualnie - mogą być zrealizowane w ramach rewitalizacji miasta? Jak docelowo miałby wyglądać miejskogórecki rynek? Czy byłby zamknięty dla ruchu? Więcej na ten temat we wtorkowym wydaniu "Życia".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE