Reklama

Na tej imprezie każdy znalazł coś dla siebie. Zobacz, co się działo w Pakosławiu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 22 sierpnia 2021 04:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę odbył się Festiwal Familijny Smaków i Rękodzieła Wielkopolski w Pakosławiu. Atrakcji dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych nie brakowało.

Reklama

Impreza odbyła się na terenie przed Pałacem Pakosław.

Dzieci korzystały z dmuchańców, a także brały udział w wielu konkursach i zabawach z nagrodami. Na najmłodszych czekały również warsztaty: rękodzieła, Eco Design, ceramiczne, naturalnego farbowania tkanin czy nadruku na eko-torbach. Każdy mógł także wybrać się na przejażdżkę BimbaBusem oraz dorożkami. 

Odważni wzięli udział w konkusie "Zielono i lokalnie". Makaron penne z oryginalnym sosem przygotował zespół, w skład którego wchodzili Marysia i Filip. Jury zdecydowało o przyznaniu im pierwszego miejsca w konkursie. Do triumfatorów powędrowała nagroda główna - robot kuchenny.

Uczestnicy imprezy mogli także udać się do stoiska medycznego rawickiego szpitala z możliwością zbadania poziomu cukru, zmierzenia ciśnienia i wysłuchania porad dietetycznych czy zmierzyć stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu u przedstawicielek sanepidu. Strażacy pokazali w mobilnym symulatorze zagrożeń, z jakimi niebezpieczeństwami można się zetknąć w domu, w lesie czy nad wodą, z kolei policjanci znakowali rowery i promowali portal edukacyjny o bezpieczeństwie - pyrek.pl. Możliwy był również zakup produktów lokalnych, jak i rękodzieła.

Organizatorem festiwalu była Fundacja Rodziny DUDA im. Maksymiliana Duda, a partnerami: Duda Holding, Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska, Gmina Pakosław, Powiat Rawicki i Pałac Pakosław.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE