Reklama

Nadeszły chłodniejsze dni. Od twojej reakcji może zależeć ludzkie życie

Opublikowano:
Autor:

Nadeszły chłodniejsze dni. Od twojej reakcji może zależeć ludzkie życie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W ostatnich dniach temperatura znacząco spadła. Nocą odnotowywane są przymrozki. Przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznych i policjanci apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone.

Jednym z prewencyjnych zadań policjantów jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Chronią się one na ogródkach działkowych, dworcach czy w pustostanach przed zimnem i mrozem. W trakcie patroli, funkcjonariusze - w każdym przypadku napotkania takich osób - informują je o możliwości schronienia m.in. noclegowniach. Najbliższe schronisko dla osób bezdomnych znajduje się w Lesznie przy ul. Towarowej 10.

Podczas codziennych służb policjanci zwracają również uwagę na przystanki autobusowe i inne ustronne miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby nietrzeźwe. Człowiek znajdujący się pod wpływem alkoholu, który zaśnie choćby na ławce w parku, narażony jest na szybkie wychłodzenie organizmu. Taka osoba bez pomocy może zamarznąć.

- Zwracajmy szczególną uwagę na ludzi starszych i chorych, którzy żyją w naszym sąsiedztwie i nie zawsze radzą sobie z ogrzewaniem budynków i mieszkań. Zapytajmy, czy czegoś nie potrzebują. Pomóc można w szczególności poprzez zgłaszanie miejsc przebywania osób bezdomnych i innych przypadków, w których widoczna jest potrzeba udzielenia osobie schronienia, odzieży czy ciepłego posiłku - czytamy w oświadczeniu rawickiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Instytucje udzielające pomocy osobom bezdomnym:

  • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu, ul. Gen. Grota-Roweckiego 4a, tel. 65-545-40-37
  • MGOPS w Jutrosinie, ul. Rynek 26, tel. 65-547-11-63,
  • OPS w Bojanowie, ul. Rynek 12, tel. 65-545-63-34,
  • OPS w Miejskiej Górce, ul. Rynek 33, tel. 65-547-41-38,
  • OPS w Pakosławiu, ul. Kolejowa 2, tel. 65-547-86-12.
  • Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu, ul. Sienkiewicza 23 - tel. alarmowy, całodobowy: 112 lub bezpośrednio do dyżurnego rawickiej komendy: 47 772 72 00
  • Pogotowie ratunkowe: tel. alarmowy: 999 lub 112
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE