Reklama

Nasze szkoły w ogólnopolskim rankingu Perspektyw. Jak wypadły?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Nasze szkoły w ogólnopolskim rankingu Perspektyw. Jak wypadły? - Zdjęcie główne

Nasze szkoły w rankingu ogólnopolskim | foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poznaliśmy najlepsze szkoły średnie w Polsce, sklasyfikowane w rankingu pisma i portalu "Perspektywy". Wśród pierwszego tysiąca ocenionych placówek, są tylko dwie szkoły z naszego powiatu.

Miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" wraz z dziennikiem "Rzeczpospolita" opublikował najnowszy ranking najlepszych liceów i techników w kraju [TUTAJ] Jak wypadły w 2022 szkoły z powiatu rawickiego?

Tylko dwie szkoły w pierwszym tysiącu placówek

 W najnowszym zestawieniu znalazły się dwie szkoły z powiatu rawickiego: liceum Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie oraz Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu. Rawicka placówka uplasowała się w końcówce tabeli, na 834 miejscu, spośród tysiąca szkół.  Nieco lepsze jest liceum w Jutrosinie, które osiągnęło 811 pozycję debiutując w rankingu tysiąca liceów.

- Wyniki  naszej szkoły w rankingu świadczą o wytężonej pracy uczniów i nauczycieli, którzy kreatywnie usiłowali przekazać wiedzę, również rodziców wspierających swoje dzieci na różne sposoby oraz  dyrekcji szkoły - nie ukrywa zadowolenia Emilia Stelmach,  p.o. dyrektora Zespołu Szkół w Jutrosinie.

Jak nasze szkoły wypadły w rankingu wojewódzkim?

Ranking "Perspektyw" uwzględnia również klasyfikację z podziałem na województwa. Wśród liceów, LO w Rawiczu zajmuje w Wielkopolsce 82. miejsce (73. w 2022). Liceum w Jutrosinie zajęło w tym roku 73. miejsce (awans z 98. w 2022). 

Jakie są zasady rankingu szkół?

Licea były oceniane z użyciem trzech kryteriów: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz sukcesy w olimpiadach. 

Stały progres rawickiego liceum w rankingu

Liceum w Rawiczu po dużym spadku, już od czterech lat pnie się powoli w górę rankingu (w 2020 - 774 m-ce, 2021 - 894 m-ce, 2022 - 854 m-ce)

Z progresu placówki zadowolony jest jej dyrektor.

- Nasza pozycja małymi kroczkami, ale wciąż idzie w górę. Potwierdza to także zdawalność egzaminów maturalnych, 85% w roku 2020, 84,6% w 2021 i 86.67% w roku ubiegłym. Za wynik chcę podziękować i pogratulować nauczycielom, maturzystom oraz uczniom, którzy z powodzeniem biorą udział konkursach i olimpiadach wiedzy - mówi Arnold Ratajski, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu.

Również wicestarosta powiatu rawickiego, w którego gestii leży zarządzanie oświatą ponadpodstawową, nie ukrywa zadowolenia z wyniku rawickiego liceum.

- Kolejny rok z rzędu szkoła poprawiła swój wynik, co może świadczyć o tym, że koncepcja prowadzenia placówki przez obecną dyrekcję szkoły jest dobra. Mam nadzieję że ten trend utrzyma się w następnych latach i uczniowie będą odnotowywali jeszcze lepsze wyniki na egzaminach maturalnych jak i w olimpiadach przedmiotowych - komentuje wynik placówki wicestarosta Jakub Moryson.

ZSZ znów poza głównym rankingiem szkół

W rankingu techników uwzględniony jest tylko Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu. Zabrakło go jednak wśród najlepszych pięciuset techników w kraju, biorących udział w rankingu głównym. W 2022 roku szkoła była 88. w województwie, w tym roku uplasowała się na miejscu 82.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy