Reklama

Nie bądź obojętny. Twój telefon może uratować życie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Rawicz

Nie bądź obojętny. Twój telefon może uratować życie - Zdjęcie główne

foto KPP Rawicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szukają schronienia w piwnicach, na klatkach schodowych bloków, w pustostanach, altankach ogrodowych, na strychach czy na dworcach. Mowa o osobach bezdomnych. Nieodpowiednie warunki oraz brak identyfikacji takich miejsc staje się najczęstszą przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń.

W związku z okresem zimowym Centrum Usług Społecznych w Rawiczu zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o zwrócenie szczególnej uwagi na sytuację osób bezdomnych, starszych, samotnych i niepełnosprawnych.

- Często nie są w stanie zabezpieczyć swoich podstawowych potrzeb. Mogą pozostawać bez opału, odpowiedniej odzieży dostosowanej do warunków atmosferycznych, leków, a także mogą mieć utrudniony dostęp do służby medycznej - podkreślają przedstawiciele CUS. - Prosimy mieszkańców gminy o wrażliwość i zgłaszanie wszelkich niepokojących sygnałów, mogących świadczyć o istniejącym zagrożeniu osoby wymagającej wsparcia - dodają.

Informacje można kierować do CUS w Rawiczu, ul. gen. Grota Roweckiego 4a osobiście lub telefonicznie: (65) 545-40-37 w godzinach: poniedziałek: 8.00 - 16.00, wtorek - piątek 7.00 - 15.00, pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego rawickiej komendy: (47) 772-72-00.

- Oprócz telefonu na numer alarmowy 112 w każdym przypadku, który nie wymaga pilnej interwencji, można nanieść odpowiedni znacznik na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Telefon lub oznaczenie na KMZB zajmuje tylko chwilę - informuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. - Z listy dostępnych oznaczeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa należy wybrać „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”, a następnie nanieść znacznik na konkretne miejsce na mapie i gotowe. Cała procedura jest niezwykle prosta. Można dodatkowo dodać krótki opis lub załączyć zdjęcie albo film. Policjanci odbiorą taki sygnał i sprawdzą, czy nikt we wskazanym rejonie nie potrzebuje pomocy.

ZOBACZ TAKŻE: polecany artykuł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE