Reklama

Nie będzie świątecznych iluminacji w Rawiczu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: J. Pawlak

Nie będzie świątecznych iluminacji w Rawiczu - Zdjęcie główne

foto J. Pawlak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz pierwszy od wielu lat, w Rawiczu nie będzie świątecznych girland na deptakach. Powodem jest bardzo duży wzrost cen za energię elektryczną.

Choć zarówno w Rawiczu, jak i w Bojanowie odbędą się świąteczne jarmarki - jeden 10 i 11 grudnia, a drugi 18 grudnia, to oba miasta rezygnują w tym roku z tradycyjnych, świątecznych iluminacji.

Zazwyczaj już na początku grudnia montowane były kolorowe girlandy na rawickich deptakach, czy świąteczne elementy na miejskich latarniach w Bojanowie.

Tym razem - ze względu na duży wzrost kosztów za energię, samorządy rezygnują ze "światełek".

Jak już wcześniej informowaliśmy, w Bojanowie symbolem świąt będzie żywa choinka ustawiona na rynku. Również burmistrz Rawicza - Grzegorz Kubik - zapowiedział, że Rawicz ograniczy się jedynie do choinek, które są sztuczne. Staną one na rynku w Rawiczu oraz Sarnowie. Zamontowna zostanie również girlanda nad fontanną z niedźwiedziem na plantach Jana Pawła II. Tu także wprowadzono ograniczenia, bo choinki i fontanna będą oświetlone jedynie do godziny 22.00.

To kolejny, po zmniejszeniu mocy ulicznych latarni, krok władz miasta w kierunku zaoszczędzenia na energii elektrycznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE