Reklama

Nie każde dziecko dostanie się do wybranego przedszkola

Opublikowano: pon, 13 kwi 2020 11:04
Autor:

Nie każde dziecko dostanie się do wybranego przedszkola - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

W gminie zakończyła się rekrutacja do przedszkoli. Jak zapewniają pracownicy magistratu, dla żadnego dziecka nie zabrakło miejsca. Nie każdy przedszkolak został jednak przyjęty do tej placówki, na której najbardziej zależało rodzicom.

Rekrutacja do publicznych przedszkoli trwała od połowy lutego do 24 marca. Prowadzono nabór elektroniczny do placówek publicznych - 6 w mieście i 6 w wioskach. Przygotowano 272 miejsca. Wniosków złożono o dwa więcej.

- Zgodnie z przepisami kwalifikacji nie podlegały wnioski rodziców dzieci 2-letnich i zamieszkujących poza gminą Rawicz - przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza. Dodaje, że w związku z tym, iż liczba dzieci zgłoszonych w naborze do przedszkoli miejskich przekroczyła liczbę wolnych miejsc, nie wszystkie maluchy otrzymały miejsce w placówce wybranej przez rodziców.

- Odpowiadając na zapotrzebowanie, podjęliśmy nawet decyzję o uruchomieniu w roku szkolnym 2020/2021 dodatkowego oddziału w Przedszkolu nr 2 w Rawiczu. W ten sposób każde dziecko, które nie otrzymało miejsca w przedszkolu preferowanym przez rodziców, otrzymało wskazanie miejsca w innej placówce - zaznacza CIB.

Łącznie do przedszkoli przyjęto 239 dzieci.Część rodziców nie skorzystała ze wskazanego przez gminę miejsca.

Do przedszkoli miejskich samorząd nie przewiduje już naboru uzupełniającego. Wolne miejsca pozostały w placówkach: w Masłowie, w Szymanowie, Dębnie Polskim i Zielonej Wsi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE