Reklama

Nie ma miejsc i atrakcji dla bojanowskiej młodzieży?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nie ma miejsc i atrakcji dla bojanowskiej młodzieży?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Bojanowo twierdzą, że na terenie miasta nie ma miejsc, gdzie czas wolny mogłaby spędzać młodzież. Dopytują, czy władze rozważają zorganizowanie dla nastolatków jakiejś przestrzeni i oferty zajęć.

Burmistrz Maciej Dubiel nie zgadza się jednak z twierdzeniem, że młodzież nie ma gdzie spędzać wolnego czasu. Przypomina, że w gminie funkcjonuje szereg klubów sportowych i stowarzyszeń (wspieranych organizacyjnie i finansowo przez gminę), w ramach których bezpiecznie i pod okiem trenerów każdy może uprawiać różnorodne formy aktywności. Są to: piłka nożna, lekkoatletyka, koszykówka, sporty siłowe, sporty motorowe, tenis stołowy, karate, mollky, zajęcia taneczne, plastyczne.

- Są także ogólnodostępne: boisko Orlik, stadion, siłownie zewnętrzne, place zabaw, boiska sportowe w sołectwach - podkreśla włodarz.

Burmistrz Bojanowa: " Miejsc i okazji do aktywnego spędzania czasu nie brakuje"

Dodaje, że w 2016 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego wytyczono i oznakowano szklaki rowerowe prowadzące przez różne miejsca gminy.

- Jeżeli dodamy do tego imprezy organizowane przez gminne centrum kultury, bibliotekę oraz poszczególne sołectwa - to okazuje się, że miejsc i okazji do ciekawego i aktywnego spędzania czasu nie brakuje - uważa Maciej Dubiel. - Ale oczywiście nigdy nie jest tak, żeby nie mogłoby być lepiej - przyznaje burmistrz.

Władze Bojanowa otwarte na nowe inicjatywy

Maciej Dubiel mówi, że jest otwarty na wszelkie sugestie i pomysły młodzieży, jakie inne formy spędzania wolnego czasu spełniłyby ich oczekiwania.

- Jestem przekonany, że te będące w zasięgu możliwości finansowych gminy można wprowadzić w krótkim czasie - zapewnia.

- Zgadzam się, że w Bojanowie brakuje takiego obiektu jak skatepark. Oczywiście jak zwykle wszystko rozbija się o fundusze, których w stosunku do potrzeb jest w gminnym budżecie o wiele za mało. Dzisiaj trudno o tym przesądzać, ale być może skatepark mógłby być elementem modernizacji stadionu lekkoatletycznego - dopowiada Maciej Dubiel, burmistrz Bojanowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy