Reklama

Nie wybrali nowego wiceprzewodniczącego rady miejskiej w Rawiczu. Dlaczego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Miśkowiak

Nie wybrali nowego wiceprzewodniczącego rady miejskiej w Rawiczu. Dlaczego? - Zdjęcie główne

Z lewej Mariusz Suchanecki, z prawej Jacek Hajnce | foto Joanna Miśkowiak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na dzisiejszej sesji radni mieli wybrać nowego wiceprzewodniczącego rady miejskiej w Rawiczu. Nie udało się jednak tego zrobić.

Reklama

Na jednym z poprzednich posiedzeń rada podjęła uchwałę w sprawie wygaszenia mandatu radnego Rudolfa Kołeczko. Powodem rezygnacji były względny zdrowotne. Miejsce radnego zajęła osoba z tego samego okręgu wyborczego, która po Kołeczko uzyskała największą liczbę głosów, czyli Aleksandra Świergocka.

Radny Kołeczko pełnił też funkcję wiceprzewdniczącego rady i to dzisiejszy porządek obrad przewidywał wybór nowej osoby. Wszyscy byli ciekawi, kto zasiądzie w prezydium rady obok przewodniczącego Marka Przybylskiego i wiceprzewodniczącego Andrzeja Walkowiaka. 

Wybory wiceprzewodniczącego rawickiej rady miejskiej. Dwóch kandydatów

Powołano komisję skrutacyjną, która zajęła się przeprowadzeniem wyborów (tajnych). W jej skład weszli Krzysztof Domaniecki, Beata Niepiekło-Bąk oraz Elżbieta Dudek. Kandydatów zgłoszono dwóch.

Jednym z nich był Mariusz Suchanecki (Samorządni PRA), którego zaproponował Andrzej Zębik z tego samego klubu, a drugim Jacek Hajnce (Prawo i Sprawiedliwość), którego kandydaturę zgłosił przedstawiciel Silnego Regionu i jednocześnie przewodniczący komisji rewizyjnej - Marek Grześkowiak. Obaj wyrazili zgodę na kandydowanie.

Ze względu na to, że opozycja nie ma swojego przedstawiciela w prezydium, wyrażam zgodę - dopowiedział Suchanecki.

Wybór wiceprzewodniczącego rawickiej rady miejskiej - bez wyniku

W głosowaniu wzięło udział 20 obecnych na sesji radnych. Jak się okazało, oddano 4 głosy nieważne, a kandydaci otrzymali: Jacek Hajnce - 10 głosów i Mariusz Suchanecki - 6. By wybrać wiceprzewodniczącego, potrzebna była bezwzględna ilość głosów, dlatego procedura nie przyniosła efektu. 

Wybór nie został dokonany, statut nie przewiduje rozwiązania takiej sytuacji - wyjaśniał obecny na posiedzeniu radca prawny.

Głosowanie nad wyborem wiceprzewodniczącego zostanie więc powtórzone na kolejnej sesji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy