Reklama

Nie złożyłeś jeszcze PIT-u? Termin upływa z końcem maja

Opublikowano: śr, 27 maj 2020 10:24
Autor:

Nie złożyłeś jeszcze PIT-u? Termin upływa z końcem maja  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

PIT do końca maja. Upływający 30 kwietnia termin rozliczenia się z fiskusem - ze względu na epidemię koronawirusa - przedłużono do końca maja.

Dla osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 (między innymi dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych), zeznanie zostało przygotowane w usłudze Twój e-PIT. Jeśli do końca kwietnia, nie dokonaliśmy w nim zmian, ani nie złożyliśmy deklaracji na formularzu papierowym, zeznanie zostało automatycznie zaakceptowane. 

Jeśli z naszego rozliczenia wynika niedopłata podatku, to powinniśmy dostać z urzędu skarbowego taką informację. Wówczas mamy 7 dni na uregulowanie należności.  

Gdyby okazało się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić do końca maja - zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny - na papierowym formularzu. Do 31 maja korygując zeznanie, można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego, na rzecz której chcemy odpisać 1% podatku.

Ze względu na to, że 31 maja wypada w niedzielę, de facto ostatnim dniem na złożenie zeznania podatkowego jest poniedziałek - 1 czerwca.

Co istotne, jak wynika z informacji minsiterstwa finansów, osoby, które do 1 czerwca zapłacą należny podatek, nie będą mieć naliczonych odsetek.

Warto przeczytać także: Pisze do ciebie znajomy i prosi o kod BLIK? Upewnij się, z kim masz do czynienia. Artykuł TUTAJ

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE