Reklama

Drogi zbyt drogie. Jutrosin unieważnia przetargi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Drogi zbyt drogie. Jutrosin unieważnia przetargi - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oferty złożone w przetargu na budowę dróg osiedlowych w Jutrosinie okazały się zbyt drogie. Gmina unieważniła przetargi, zamierza ogłosić je ponownie.

Reklama

Ogłoszone przetargi obejmowały budowę ul. Akacjowej w Jutrosinie, ulicy Akacjowej i Lawendowej oraz przebudowę ulicy Wrocławskiej w Jutrosinie.

Oba przetargi obejmowały ulicę Akacjową ze względu na jej usytuowanie. Jak tłumaczy Marek Glura, wiceburmistrz Jutrosina, po obu jej stronach stoją domy, natomiast środek ulicy Akacjowej jest użytkowany rolniczo. Dywanik asfaltowy zostanie położony po obu stronach wzdłuż zabudowań, a przez środek dalej będzie prowadzić droga polna.

Są chętni na budowę dróg w Jutrosinie, ale za drogo

Na pierwszą inwestycję, która miała objąć tylko jeden odcinek ulicy Akacjowej gmina przewidziała 500.000 zł, z czego 352.000 pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonania zadania chciały się podjąć 4 firmy, ale najniższa oferowana kwota opiewała na ponad 612.000 zł.

Druga inwestycja miała kosztować 920.000 zł, z czego  643.000 zł miało pochodzić z rządowych dotacji. Niestety, wszystkie 3 oferty złożone w przetargu znacząco przekroczyły zaplanowany budżet - najniższa z nich opiewała na ponad 1 mln 240 tys. zł.

Gmina Jutrosin ogłosi kolejne przetargi

W związku z tym, jak poinformował wiceburmistrz Marek Glura, postępowanie w obu przypadkach zostało unieważnione. Dodał, że w najbliższym czasie przetargi zostaną ogłoszone ponownie. 

W związku z tym, że dwie duże inwestycje, czyli budowa drogi w Jeziorach i kanalizacji w Starym Sielcu, dobiegają końca i nie wynikły z nich jakieś znaczące roboty dodatkowe, zostaną nam pewne środki, które będziemy mogli przesunąć na budowę dróg osiedlowych i zwiększyć możliwości finansowania inwestycji - dodaje wiceburmistrz Marek Glura.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy