Reklama

Nowa pensja starosty

Opublikowano: pon, 27 gru 2021 19:00
Autor:

Nowa pensja starosty - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni uchwalili nowe wynagrodzenie starosty Adama Sperzyńskiego. Obecnie wynosi ono blisko 15,5 tys. zł. To więcej o 5,5 tys. zł.

Decyzja w sprawie zmiany uposażenia włodarza powiatu zapadła niemal jednogłośnie na sesji w dniu 23 grudnia. W tej sprawie wstrzymał się od głosu jedynie sam zainteresowany. Pozostałych 14 rajców obecnych na posiedzeniu opowiedziało się za zmianą zaproponowaną przez przewodniczącego radu.

Dlaczego podwyżka?

Przypomnijmy, że konieczność uchwalenia nowych pensji samorządowców wywołało ministerialne rozporządzenie - nakładając obowiązek dostosowania wynagrodzeń do nowych przepisów. Uchwały takie podjęły już gminy Rawicz i Bojanowo, a dzień przed świętami zajęła się tym rada powiatu.

Jak wyjaśniała na sesji sekretarz Izabela Sarnowska - maksymalne wynagrodzenie dla starosty w powiecie do 60.000 mieszkańców przewidziane jest w wysokości 17 tys. 420 zł plus dodatek za wieloletnią pracę wynoszący od 5% do 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego, w zależności od posiadanego przez pracownika stażu pracy, a minimalne 13 tys. 936 zł plus dodatek.

O ile wzrosło wynagrodzenie?

Zdecydowano się jednak nie podnosić uposażenia starosty do stawki maksymalnej, ale do tej minimalnej określanej przez prawo, czyli -13 tys. 936 zł plus dodatek za staż. W efekcie nowa pensja Adama Sperzyńskiego (która powinna być wyrównana od sierpnia) wynosi 15 tys. 494 zł. Jest to o więcej o 5,5 tys. zł od dotychczasowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy