Reklama

Nowa sekretarz w Pakosławiu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: M. Urbanowicz

Nowa sekretarz w Pakosławiu - Zdjęcie główne

foto M. Urbanowicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 sierpnia 2023 r. stanowisko sekretarza w Urzędzie Gminy w Pakosławiu zajmie Małgorzata Tatarek. Do tej pory zajmowała stanowisko zastępcy kierownika referatu organizacyjnego w tym urzędzie.

Reklama

W konkursie na stanowisko sekretarza gminy Pakosław Małgorzata Tatarek pokonała dwóch kontrkandydatów. Nic dziwnego. W urzędzie gminy pracuje od lat i bardzo dobrze go zna.

- W urzędzie gminy w Pakosławiu pracuję od 2015 roku - przekazała Małgorzata Tatarek.

Jak tłumaczy, najpierw przyszła na staż, a od 1 maja 2016 roku jest zatrudniona. Początkowo pracowała w sekretariacie oraz zajmowała się kadrami. Koło połowy 2020 roku zastąpiła koleżankę, która prowadziła biuro rady. Po kilku miesiącach awansowała na stanowisko zastępcy kierownika referatu organizacyjnego, czyli zastępowała sekretarz podczas jej nieobecności.

- Funkcja sekretarza gminy jest bardzo wymagająca i zdaję sobie sprawę, że łatwo nie będzie. Lubię jednak nowe wyzwania i jestem przekonana, że podołam nowym obowiązkom - zapewnia.

Będzie kontynuowała rozpoczęte projekty

Zapytana o plany związane z nowym stanowiskiem, Małgorzata Tatarek, mówi, że najpierw skupi się na rozpoczętych już projektach i planach.

- Przede wszystkim dążymy do tego, żeby zinformatyzować obieg dokumentów w urzędzie. Ułatwiłoby to mieszkańcom załatwianie rożnych spraw. W tym zakresie poczyniliśmy już pewne kroki aplikując o środki w programie „Cyfrowa gmina”. Nasz wniosek został oceniony pozytywnie, otrzymamy na ten cel około 147 tys. zł  - opowiada.

Wspomina, że urząd jest przed podpisaniem umowy z wykonawcą tego projektu i ma nadzieję, że na jesień zostanie on wdrożony. Przygotowywany jest także następny etap informatyzacji, który władze urzędu zamierzają sfinansować z funduszy unijnych. Nabór wniosków ma nastąpić w tym roku. Przyszła pani sekretarz dodaje, że na jesień zaplanowała wyposażenie radnych w tablety. Ułatwiłoby to obieg dokumentów oraz znacząco przyczyniło się do zmniejszenia zużycia papieru w urzędzie.

- Co później, zobaczymy, samorząd to środowisko bardzo dynamiczne, gdzie następują częste zmiany, wprowadzane są nowe programy lub delegowane zadania. Wiele też zależy od możliwości budżetowych - podsumowała. 

Prywatnie się nie nudzi

- Mam wspaniałego męża i dwie ambitne córki - mówi nowa sekretarz.

Opowiada, że jej 13 i 10-letnie córki angażują się praktycznie we wszystko co możliwe, więc w tygodniu, po pracy pełni rolę rodzinnego szofera dowożąc je na zajęcia dodatkowe.

- Staramy się każdą wolną chwilę spędzać razem - opowiada.

Zdradza, że bardzo lubią grać w planszówki oraz oglądać filmy, a kiedy jest ciepło, spędzają czas na wycieczkach rowerowych. Swój czas lubi też poświęcać na pracę w ogródku, przy kwiatach i warzywach.

- Czasu wolnego jest mało, ale mimo wszystko staram się pogodzić pracę i dom - podkreśla. 

Morze i podróże

Jako, że zbliżają się wakacje, zapytaliśmy Małgorzatę Tatarek o jej urlopowe preferencje.

- Zdecydowanie morze - od razu zaznaczyła.

Śmieje się, że jest bardzo aktywna na co dzień i na urlopie lubi poleżeć na plaży. Jako cel wymarzonej podróży wybrałaby jakieś ciepłe miejsce nad wodą, ale gdyby nie musiała się niczym ograniczać to chciałaby podróżować i zwiedzać różne miejsca.

Wójt zaskoczony, ale zadowolony

Jak przyznaje włodarz gminy, Piotr Skrzypek, jest trochę zaskoczony, że w naborze złożono tylko trzy podania. Informuje, że dwie kandydatury były spoza naszego regionu, co - w jego opinii - nie rokowało długiej i trwałej współpracy. Podkreśla, że jednak nie to miało decydujący wpływ.

- Osoba, wyłoniona w procesie rekrutacji, wykazała się najlepszą wiedzą. Jako jedyna uzyskała odpowiednią liczbę punktów w rozwiązywanym na pierwszym etapie teście, który dotyczył między innymi ustawy o samorządzie. Bardzo dobrze wypadła także w rozmowie rekrutacyjnej na drugim etapie i została zarekomendowana wójtowi przez komisję konkursową. Myślę, że jest to osoba posiadająca odpowiednie wykształcenie i predyspozycje. Przede wszystkim potrafi pracować w zespole i znajdować wyjście z sytuacji problematycznych - podsumował włodarz gminy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy