Reklama

Nowe punkty w Gołaszynie i Jutrosinie

Opublikowano:
Autor:

Nowe punkty w Gołaszynie i Jutrosinie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego uruchomił Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jutrosinie i Gołaszynie. PSZOK, to miejsce do którego mieszkańcy gmin należących do Związku mogą nieodpłatnie oddać wysegregowane odpady.

Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie całego Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego do tej pory było sześć, w tym jeden na terenie powiatu rawickiego - w Rawiczu (po lewej stronie jadąc do Rawicza od Sarnowy). Od 2 września, uruchomiono cztery kolejne w: Poniecu, Wijewie, Jutrosinie i Gołaszynie. - Zgodnie z podpisaną umową, punkty będą czynne we wtorki, czwartki i soboty. Uruchomienie nowych PSZOK-ów ułatwi mieszkańcom pozbycie się wysegregowanych ze śmieci odpadów, będących często cennym surowcem wtórnym, który można ponownie wykorzystać lub odpadów, które są niebezpieczne dla środowiska - podkreśla Eugeniusz Karpiński, przewodniczący Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego.


PSZOK w Jutrosinie prowadzić będzie Miejski Zakład Oczyszczania z Leszna. Z kolei, w Gołaszynie miejscowy Zakład Gospodarki Komunlanej i Mieszkaniowej. - W PSZOK-ach nie będą przyjmowane odpady pochodzące z działalności gospodarczej, w tym z gospodarstw rolnych np. opony ciągnikowe, od samochodów ciężarowych, folia od kiszonki oraz odpady niebezpieczne typu eternit - dopowiada Karpiński. (kp)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE