Reklama

Nowe stawki podatków - mieszkańcy zapłacą więcej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Nowe stawki podatków - mieszkańcy zapłacą więcej - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni zdecydowali o wysokości stawek podatków od nieruchomości, które będą obowiązywały w przyszłym roku. Opowiedzieli się - choć niejednogłośnie - za podwyżką.

Reklama

Podczas obrad zarówno komisji, jak i sesji rady miasta ożywioną dyskusje wywołał temat podatków. Radne Halina Kaźmierska i Mirosława Antkowiak zwróciły uwagę, że czasy są trudne, postulując jednocześnie o pozostawienie stawek od nieruchomości w przyszłym roku na dotychczasowym poziomie. 

Jednak burmistrz Romuald Krzyżosiak przekonywał, że oczekiwania mieszkańców względem inwestycji są duże, a podatki są jednym z podstawowych źródeł dochodów budżetu gminy

Nie musimy podnieść tych podatków, ale kiedyś będzie trzeba to zrobić i wtedy podwyżki będą znaczne, a nie po kilka groszy. Tym bardziej, że w naszej gminie są najniższe stawki - tłumaczył burmistrz.

Radni otrzymali materiały z wyliczeniami dotyczącymi strat, jakie poniosła gmina z powodu niepodnoszenia podatków w latach ubiegłych i prognozą, ile do budżetu wpłynie mniej, jeśli stawki kolejny rok zostaną zamrożone. 

Na sesji rady miejskiej Jolanta Rybicka - pracownica urzędu ds. wymiaru podatków i opłat lokalnych - przypomniała, że podatek od nieruchomości nie był podnoszony przez ostatnie dwa lata. Poinformowała, że podczas prac komisji radni przychylili się, by część podatków podnieść o 5,7 %, a część zrównać ze stawkami maksymalnymi, podanymi przez ministra finansów.  

Na sesji 11, spośród 13 głosujących radnych opowiedziało się za podwyżką, dwóch było przeciwko (Mirosław Grzywaczewski, Fabian Małecki). 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy